BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

„Конго спреман да подржи Србију у свим њеним подухватима, било на међународном или регионалном нивоу“

„Конго спреман да подржи Србију у свим њеним подухватима, било на међународном или регионалном нивоу“
26.10.2019. год.


Председник Републике Србије и врховни командант Војске Србије Александар Вучић дочекао је данас испред Палате "Србија" председника Демократске Републике Конго Феликса Антоана Чисекедија Чиломбу, који борави у званичној посети Србији, саопштило је Министарство одбране Србије.

Свечаном дочеку, испред почасног батаљона Гарде Војске Србије и уз интонирање државних химни двеју земаља, с члановима Владе Србије, присуствовао је и министар одбране Александар Вулин.

Поводом званичног сусрета, одржали су у Палати "Србија" конференцију за медије.

Том приликом, Вучић је изјавио да је захвалан председнику Чисекедију на подршци територијалном интегритету Србије, на међусобној подршци коју две земље пружају једна другој у свим међународним органима, организацијама и институцијама, као и на подршци по питању Косова и Метохије. Он је додао и да Србија подржава ДР Конго у свим кључним питањима њиховог територијалног интегритета и свим другим стварима које се тичу конкретне сарадње две државе.

Председник Вучић је, као једну од области у којима се може развијати  сарадња између Републике Србије и ДР Конго, истакао и војно-техничку сарадњу и додао да ће зато министар одбране Александар Вулин, в.д.помоћника министра за материјалне ресурсе Ненад Милорадовић, генерали и друга стручна лица имати могућност да разговарају са људима најближим председнику Чисекедију, како би дошло до унапређења те сарадње.

Председник ДР Конго захвалио је на веома срдачном дочеку, поручивши да су Србија и земља коју води по много чему сличне и да као такве треба да се окрену размени искустава, културе и стручњака.

На крају обраћања председник Чисекеди је рекао да је веома срећан што ће ДР Конго у годинама које долазе у Србији имати искреног и лојалног партнера и додао да је за узврат његова држава спремна да подржи Србију у свим њеним подухватима, било на међународном или регионалном нивоу.

Посета актуелног председника ДР Конго Феликса Антоана Чисекедија Чиломбу је прва председничка посета Србији након 31 године.


  • Извор
  • Фото: © Министарство одбране Србије/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Кривичне истраге против технолошких гиганата само ће нашкодити француској економији, тврди Павел Дуров


Премијер Никол Пашињан 8. јула објавио да стати на чело покрета против руководства Јерменске апостолске цркве. Оштро је говорио о свештенству, наводећи да је „кућа Исуса Христа окупирана од...

Вашингтон и Брисел воде спор око повећања царина од фебруара


Амерички државни секретар описао је разговор са руским министром спољних послова у четвртак као „отворен“ и „важан“

Њу Делхи је спреман да ради на напретку афричког континента, поручио је премијер Индије Нарендра Моди током посете Намибији.


Кијев не може истовремено да се демилитаризује и одрекне чланства у НАТО, саопштило је Министарство одбране Француске


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА