РТ: Критичари урлају на добитника Нобелове награде Петера Хандкеа да „негира геноцид“, али сматрају да је дословни нацист у реду
Ове године Нобелова награда за књижевност припала је Петeру Хандкеу, драмском писцу са неупитним књижевним остварењима. Међутим, случајно се сукобио политички став са западним естаблишментом, па се сав пакао распао.
Одлука Нобелове комисије да ода почаст аустријском аутору Петеру Хандкеу дочекана је с ужасним бесом, не због недостатка књижевних заслуга, већ због његовог политичког активизма. За активисте босанских муслимана и косовских Албанаца, западних новинара и дипломата умешаних у југословенске ратове деведесетих година, сценариста филма „Небо над Берлином“ је само јеретик који се усудио устврдити да су Срби неправедно демонизовани и говорио у славу на сахрани председника Слободана Милошевића 2006. године.
„Хандкеова литература не постоји у уметничкој изолацији - изразито је политичка!“, изјавио је немачки дипломата Волфганг Исшингер, називајући „срамотним“ што Нобелов комитет части „присталицу бруталног и геноцидног диктатора“.
Можда је најбоља илустрација саопштење "ПЕН Америке", организације која тврди да стоји „на пресеку литературе и људских права ради заштите отвореног изражавања у Сједињеним Америчким Државама и широм света“.
Да би нешто било историјска истина, то треба доказати - ако то желите или вичете на друге, то не значи истину. На жалост бесних, Милошевић никада није био осуђен за ништа, а Караџића и друге српске лидере је осудио суд који је покушао да редефинише геноцид као убиство три мушкарца у једном селу.
Да, тако је стварно. Тако је и у предмету пред Хашким трибуналом против генерала Здравка Толимира, а ви то можете, а и требало би да потражите предмет, заједно са бриљантним супротним мишљењем храброг замбијског судије који се усудио да говори против читаве ове фарсе.
Извор: Восток / РТ
- Извор
- Петер Хандке, добитник Нобелове награде за књижевност, Фото: © REUTERS/Christian Hartmann / RT/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Како је шеф србског безбедносног сектора предао Американцима поверљива службена документа и саставио прву читуљу србско-руским односима.
Хоће ли се Универзитет у Београду икада ослободити илузија, да би коначно научио да препознаје приоритете и потребе ове земље и овог народа? Цена би и овога пута могла...
Ракић је био правник, академик, бавио се и обавештајним радом, учествовао је у пребацивању оружја за српске чете, посредовао у њиховом формирању. А историја га првенствено памти као песника,...
Најпримеренија намена ове зграде била би преуређење у музеј, са сталном поставком која би се тицала Одбрамбено-отаџбинских ратова у Хрватској и БиХ 1991-1995, као и на одбрану КиМ 1999,...
Главни говорници европске политике – иницијатори узнемирујућих тенденција
О покушају председника Србије да седи на више столица – Игор Пшеничников
Остале новости из рубрике »