BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Кривокапић: Санкције Русији потпуно погрешан корак који је довео до многих економских губитака за нашу земљу

Кривокапић: Санкције Русији потпуно погрешан корак који је довео до многих економских губитака за нашу земљу
01.09.2020. год.

 
Подршка Црне Горе антируским санкцијама била је грешка, рекао је Здравко Кривокапић, лидер највеће опозиционе коалиције "За будућност Црне Горе", након парламентарних избора.

Према његовим речима, Црна Гора је мала држава која на глобалном нивоу не може да има „било какав утицај, ма колико то желели“, па је увођење санкција Русији неприхватљиво за земљу.


"Верујем да је ово потпуно погрешан корак који је довео до многих економских губитака за нашу земљу. Само да вас подсетим да смо извозили вино `Плантаже`, а гости из Србије, Босне и Херцеговине и Русије доминирали су као туристи", рекао је Кривокапић у интервјуу за РИА Новости.


Такође је напоменуо да Русија „заслужује боље односе са Црном Гором због њених историјских веза и доприноса економији земље“.


Парламентарни избори одржани су у Црној Гори 30. августа. Према прелиминарним подацима, опозиција је први пут после више од 30 година добила више гласова од владајуће Демократске партије социјалиста (ДПС) председника Мила Ђукановића. Опозициона коалиција ће добити 41 од 40 места у Скупштини, што ће јој омогућити да формира нову владу земље.



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © РИА Новости / Варвара Гертье/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Србски министар и функционер СНС, обећао увођење санкција Русији и велике компромисе са Kosovom


Данас је на сајту Министарства иностраних послова Русије објављен одговор званичног представника Марије Захарове на питање медија о антисрбској провокацији на Косову. Питање и одговор преносимо у целини:

Политика оптужује Русију за подстицање протеста и подривање европског пута Србије кроз кампању против експлоатације литијума.


Припадници СРХЦ су 8. јула, на захтев Окружног штаба Топличког округа, учествовали на гашењу више пожара на отвореном простору на територији општине Куршумлија. Ангажовано је три возила са пумпама...

Преносимо саопштење удружења Хаџи Продан, које се бави заштитом тог локалитета(кад државне институције то не раде):


Комесарка за проширење Европске уније Марта Кос се распитивала зашто нема обележја ЕУ, а међу разлозима Русија и НАТО бомбардовање


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА