BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Украјина и Новорусија из минута у минут - 17.09.

18.09.2017. год.

  


Карта повлачења тешког наоружања - кликнути за увећање  

 
Карта ситуације на фронту за 15.09. (карта кијевских снага) - кликнути на карту за увећање



Испод се налази интерактивна мапа бојевих дејстава у Новорусији - 
 Клинути овде или на мапу испод





 

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 


Преглед дешавања на ратишту у Новорусији за 17
.09


Кијевске снаге 27 пута напале територију ДНР 
 Према саопштењу Министарства одбране ДНР кијевске снаге су за протекла 24 сата 27 пута напале територију ДНР. Под ватром украјинских снага нашло се 12 насељених места Републике.



Народна милиција ЛНР саопштила је да су кијевске снаге током претходног дана 14 пута напале позиције Народне милиције у подручју Первомајска као и насеља Калиново, Фрунзе,Вергулевка, Желобок, Смелое и Лозовое.

Синоћ око 22:00 кијевске снаге отвориле су ватру на Трудовски у Петровском рејону Доњецка. Том приликом рањена је жена 1953. годиште. Она је рањена у око.

Преглед напада на ЛНР


Преглед политичко-економских и других вести за 17
.09.



Расмусен: Ублажавање санкција Русији ако се у Донбас уведу миротворци УН у пуном мандату  
Ублажавање санкција Русији могуће је у случају да се у Донбасу уведу миротворци УН и то у пуном њиховом мандату, изјавио бивши генерални секретар НАТО-а Андерс фог Расмусен.

„Уколико Русија прихвати такав план, који подразумева пуну контролу над руско-украјинском границом како би се заштитило становништво целокупне територије Украјине, Русији би могао бити учињен уступак у виду ублажења санкција“, рекао је он на форуму „Јалтинске европске стратегије“.

Како је рекао, Русија је била приморана да предложи могућност увођења миротвораца због могућности да се Украјини испоручи наоружање. 

Он такође сматра да целокупан процес увођења миротвораца у Украјину може да потраје прилично дуго.

„Сада ћемо имати изузетно дугачак процес у Савету безбедности УН. Док не дође време до реализације реалних корака, неопходно је наставити са притисцима на Русију, а не треба ни одбацивати могућност испоруке наоружања Украјини“, истакао је он.

Расмусен је данас посетио кијевске снаге на првој линији фронта.

 


Пушков: Мисија представника САД за Украјину може се завршити неславно  Мисија специјалног представника САД за Украјину Курта Волкера може се „завршити неславно“, изјавио је сенатор Алексеј Пушков, реагујући на критике америчког дипломате о плану увођења мировних снага УН у Донбас који је предложила Русија.

„Не треба критиковати идеје, већ мислити о томе како да се осигура мир и убеди Кијев да испуњава Минск 2“, написао је Пушков на својој страници на Твитеру.


Раније је Волкер изјавио да руски предлог о увођењу мировних снага УН у Донбас може још више „поделити Украјину“, додавши да саму идеју сматра интересантном.


Руски председник Владимир Путин изјавио је раније да подржава идеју о слању мировних снага у Украјину. Међутим, према његовим речима, мировне снаге би тамо требало само да обезбеђују особље ОЕБС-а и да се налазе на линији разграничења и ни на ниједној другој територији.


Лавров и Тилерсон разговарали о ситуацији у Сирији и Украјини Државни секретар САД и министар спољних послова Русије Сергеј Лавров разговарали су о ситуацији у Сирији, објавило је на „Фејсбуку“ руско Министарство спољних послова.

Наводи се да су водеће дипломате двеју земаља разговарали о „актуелној ситуацији у вези са решавањем сиријске кризе, укључујући задатке борбе против тероризма на терену, примену одлука донесених током међународног састанка у Астани о Сирији одржаног 14. и 15. септембра и припреме за још једну рунду политичког процеса у Женеви“.

Лавров и Тилерсон су се дотакли и ситуације у Украјини. "Било је речи о неопходности да се интезивирају напори да се испуне обавезе из Минског споразума о решавању кризе на југо-истоку Украјине", наведено је у саопштењу.

Ступање Украјине у НАТО у ближој будућности немогуће Председник Минхенске конференције за безбедност Волфганг Ишингер изјавио је да је ступање Украјине у НАТО у ближој будућности немогуће.

Ишингер је рекао да је деведесетих година учествовао у дискусији на којој је било речи о проширењу НАТО-а и критеријумима ступања земаља у организацију.

Тада је био израђен текст од три тачке које би земљи давале позитиван одговор за ступање у Алијансу: све чланице НАТО-а морају да се увере да је земља јединствена у намери да се уједини с Алијансом  без ризика од поделе; да су сагласне с тим да је ступање те земље у НАТО добра идеја и да ће она учврстити европску и евроатлантску безбедност у целини.

„Да су сва три одговора била ’да‘, говорили бисмо да је то прилично добра варијанта и да можемо да позовемо ту земљу. Бојим се да, ако бисмо сада применили овај тројни тест из ’90-их на Украјину, не бисмо добили три ’да‘, него три упитника. Због тога мислим да је потребно бити реалан у очекивањима“, рекао је Ишингер.

Према његовом мишљењу, чланице НАТО-а сада не исказују жељу озбиљно да разматрају идеју позивања Украјине у Алијансу у било ком тренутку, „у најближим месецима или годинама“.

„Кључни проблем је сукоб. Многе чланице НАТО-а ће рећи: ’Ако позовемо Украјину, фактички ћемо пребацити проблем с Русије на НАТО‘“, рекао је Ишингер.

Представник САД: Предлог Русије за увођење мировних снага УН у Донбас интересантан Специјални представник САД за Украјину Курт Вокер изјавио је да је предлог Русије за увођење мировних снага Уједињених нација у Донбас интересантан.

Председник Русије Владимир Путин рекао је раније да подржава идеју о упућивању мировњака УН у Украјину, али да њихова улога може бити само заштита посматрача ОЕБС-а, односно, да мировњаци могу бити само на линији разграничења.

Кијев сматра да мисија УН мора да има шири мандат и да буде размештена на целој територији Донбаса, све до границе с Русијом. Директне преговоре с ДНР и ЛНР о томе Кијев одбија.

„Било је веома интересантно видети предлог који је прошле седмице дала Русија у вези с мировним снагама у Донбасу, мировњацима под окриљем УН, како је она саопштила“, рекао је Вокер током форума Јалтинска европска стратегија.

Према Вокеровим речима, Русија раније није подржавала овакве предлоге. Москва је овај предлог дала током последњих консултација у „нормандијском формату“.

„Сматрам да ће оно што је предложено поделити Украјину још више, пре него што ће решити проблем. Ипак, мислим да је предлог, заправо, интересантан“, додао је Вокер.

Он је навео да уколико у Донбас буду уведене мировне снаге које ће се бавити контролом тешког наоружања и границом, онда ће то бити „значајни кораци ка испуњавању минског споразума“ и обнављања украјинске територије.

Украјинa - из минута у минут -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


У првом кварталу 2024. године фокус НИС-а био је на наставку и повећању обима инвестиционог циклуса започетог прошле године. Тако је у развојне пројекте инвестирано 10,5 милијарди динара, што...


Кијев би се обавезао на неутрални статус и добио међународне безбедносне гаранције, према нацрту споразума

Москви је доста непријатељског става Европе, изјавио је Дмитриј Песков


Саветници бившег америчког председника разматрају казне за нације које желе да тргују националним валутама, пренео је лист


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА