BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Русија практично у осмини финала

20.06.2018. год.
Русија – Египат 3:1 (0:0). Фудбалери Русије забележили су још једну убедљиву победу на светском првенство и практично обезбедили пласман у осмину финала. Египат се држао у првих 45 минута, у наставку "баћушке" нашле пут до гола Ел Шенавија. Салах се вратио после повреде и постигао гол са беле тачке.

Мало ко је очекивао да ће баш домаћин Мундијала бити први учесник осмине финала, али је чета Станислава Черчесова у прва два меча у Групи А показала да фаворити имају чега да се прибојавају.

После убедљивог тријумфа над Саудијском Арабијом (5:0), Русија је у другом колу била боља од Египта са 3:1 и само надреални резултати у последња три меча ове групе могу је онемогућити да се пласира међу 16 најбољих селекција.

"Фараонима" није помогао ни повратак опорављеног Мухамеда Салаха, који је дао свој допринос у виду поготка са беле тачке, али то је било све што су Египћани урадили на овом мечу.

После тврдог и изједначеног првог дела, Русија стиже до предности у 47. минуту, када је Фати неспретно одреаговао и савладао голмана Ел Шенавија.

Као да је тај несрећни погодак потпуно пореметио Египћане, па Черишев у 59. и Дзјуба у 62. минуту доносе "баћушкама" недостижну предност.

Черишев је постигао свој трећи гол на Мундијалу и изједначио се са Кристијаном Роналдом на челу лите стрелаца.

У другој утакмици другог кола Групе А састају се Уругвај и Саудијска Арабија (среда, 17.00).

Русија је прва на табели са шест освојених бодова, Уругвај има три и утакмицу мање, док су Египат и Саудијска Арабија на зачељу без голова (Саудијци такође имају меч мање).