BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

До краја године Русија ће направити хеликоптер са више елиса

До краја године Русија ће направити хеликоптер са више елиса
14.08.2018. год.


До краја године Русија ће направити хеликоптер са више елиса и хибридним механизмом, саопштио је извор у авио-индустрији, преносе РИА Новости.


У СССР-у су направили неколико прототипа хеликоптера са више елиса, али се нису нешто показали због компликованости и гломазности конструкције. Конструктори су планирали да повећају носивост хеликоптера и брзину машине.

Хибридни механизам представља симбиозу мотора који се традиционално користи на летелицама са електронским мотором. Таква одлука ће помоћи да се смањи узлетна маса, повећа ефективност рада система хеликоптера, повећа дужина лета.

Сада се већина великих произвођача авијационе технике озбиљно замислила над стварањем хибридних летелица. Оваква одлука ће омогућити да се смањи издувавање штетних супстанци и користе предности електрификације. У свету већ постоје сличне летелице.


  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Лев Поликашин/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Na Atletskom stadionu u Kraljevu danas je održan prvi dan Prvenstva Srbije za seniore, uz učešće čak 260 takmičara iz cele zemlje. Publika je uživala u vrhu


Свечаност поводом промоције најмлађих официра Војске Србије одржана је у касарни \"Генерал Јован Мишковић\" на Бањици. Своје прве официрске чинове добило је 186 кадета, а најбољима су уручене сабље...

Два сребра и две похвале за екипу Србије на Међународној физичкој олимпијади


Амерички председник упозорио на економску одмазду због покушаја групе да заобиђе долар у трговини

Француски председник критиковао недавно потписани трговински споразум блока са САД


Фондација милијардера наводно је била умешана у кампању клеветања 2016. године и у покретање истраге ФБИ-ја о наводној завери


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА