BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Лавров: Намера САД да сахране Споразум о ликвидацији ракета ствара нове ризике за Европу

Лавров: Намера САД да сахране Споразум о ликвидацији ракета ствара нове ризике за Европу
06.12.2018. год.


Намера Сједињених Америчких Држава да сахране Споразум о ликвидацији ракета средњег и кратког домета ствара нове ризике за Европу, изјавио је министар спољних послова Русије Сергеј Лавров на састанку Министарског савета ОЕБС-а у Милану.

„Непромишљено ширење НАТО-а, повећање потенцијала Алијансе на тзв. Источном крилу, распоређивање америчке противракетне одбране у Европи, нелегитимне санкције под измишљеним изговорима - све то је довело до кризе поверења у Евроатлантику“, рекао је Лавров.


„Нови ризици настају у вези са намером Сједињених Америчких Држава да сахрани још један међународни споразум — о ракетама средњег и кратког домета“, додао је министар.

Како је рекао, чланице ОДКБ-а данас су с тим у вези усвојиле специјалну изјаву, која се дистрибуира као документ ОЕБС-а.

"Неспремност Запада да обнови војне контакте са Русијом не дозвољава да се предузимају кораци по питању разоружања."

„Подржали смо иницијативу Немачке о структуираном дијалогу о безбедносним изазовима. Ако задржимо овај процес у деполитизираном оквиру, моћи ћемо да допринесемо деескалацији, припремимо терен за контролу наоружања и ојачамо средства за спречавање опасних инцидената. Међутим, јасно је да су за то потребни редовни контакти између војске, али њих је Запад замрзао и засад одбија да их обнови“, истакао је Лавров.


  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Виталий Белоусов/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Владимир Зеленски потписао закон којим се мушкарцима старијим од 60 година дозвољава да ступе у војну службу по уговору.


Ким Јо-џонг, сестра севернокорејског лидера, поручила да добри односи њеног брата с Доналдом Трампом нису изговор за денуклеаризацију.

Званичници упозоравају на „руску претњу“ и залажу се за милитаризацију, упркос негирању Москве да има било какве планове за напад.


Преторија је очекивала изолацију од савезника „израелске апартхејд државе“ због случаја геноцида који је покренула против Западног Јерусалима, изјавио је званичник АНК Мајк Мабујакулу.

Председница Европске комисије није успела да обезбеди повољне трговинске услове за ЕУ, изјавио мађарски премијер


Двојица лидера разговарали су о ситуацији у Сирији и недавној ескалацији између Западног Јерусалима и Техерана


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА