BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Турска добила још делова за С-400, док САД одлажу одмазду "након годишњице покушаја државног удара"

РТ: Турска добила још делова за С-400, док САД одлажу одмазду
14.07.2019. год.

 


Додатне компоненте ПВО система С-400 стигле су у Турску, будући да Вашингтон остаје неуобичајено шутљив док је наводно размишљао о правовремености и степену боли коју жели да нанесе НАТО савезнику због непослушности.

Теретни авион Иљушин Ил-76 слетео је у суботу у базу турску ваздухопловну базу "Муртед" недалеко од Анкаре са најновијом серијом делова за С-400, потврдило је Министарство одбране Турске, дан након што су три огромна авиона Антонов Ан-124 испоручила прве компоненте ПВО система. Терет је дочекан од стране великог броја војног особља, а истоварен је помоћу тешких војних камиона у сигурне хангаре.

Упркос непостојању тренутне реакције Вашингтона, Бела кућа тренутно ради на пакету санкције на основу Закона о супротстављању санкцијама америчким противницима (ЦААТСА), кажу извори блиски овом питању. Садржај и степен казнених мера је, како се извештава, већ пажљиво расправљен између званичника Стејт департмента и Савета за националну безбедност заједно са Пентагоном.



Сада је на Трампу да потпише пакет санкција, који је ће мало вероватно доћи пре краја следеће недеље, јер администрација наводно жели да "сачека до годишњицњ у понедељак", односно покушаја војног пуча у Турској како би "избегао даље подргевање спекулација” о могућем учешћу Вашингтона.


Турски председник Реџеп Таип Ердоган окривио је за неуспели пуч 15. јула 2016. године свештеника који живи у САД-у, који је под заштитом Ције и усред лоших односа с Вашингтоном који оптужује Турску за брутално сламање планера државног удара, а која се се све више окретати Русији ради снабдевањем оружјем.

Извор: Восток / РТ



  • Извор
  • фото: © YouTube / Ihlas News Agency / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Центар за управљање производњом компаније НИС – ефикасност у реалном времену


Коалициони партнери канцелара инсистирају да немачка војска може бити послата само заједно са америчким снагама, тврди лист.

Потез, како се наводи, долази услед пада индијске куповине након Трампових претњи царинама.


Бајденова администрација је користила обавештајне агенције за цензуру, изјавила је директорка националне обавештајне службе Тулси Габард

Вашингтон одбио да осуди Москву у УН


Амерички председник тврди да је спречио да украјински сукоб ескалира у глобални сукоб.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА