BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Русија се решава америчких хартија од вредности

РТ: Русија се решава америчких хартија од вредности
17.07.2019. год.


Некада један од главних инвеститора са преко 170 милијарди долара у америчким трезорским записима, Русија је наставила да смањује своје учешће у америчком дугу у мају на скоро 12 милијарди долара, према најновијим подацима које је објавило Министарство финансија САД-а.

Руска залиха трезорских записа пала је за више од 100 милиона долара у једном месецу на 12,024 милијарде долара, од чега је 5,25 милијарди долара дугорочних вредносних папира.

Москва је прошле године убрзала дампинг америчког дуга, када је смањила своје учешће за више од 85 посто, са 96,9 милијарди долара у јануару на 13,2 милијарде долара у децембру. Највеће смањење дошло је у априлу и мају, када је земља смањила своје залихе за око 81 милијарду долара.

Продаја је још драматичнија од 2010. године, када је Русија држала америчке обвезнице у вредности од преко 170 милијарди долара.

Амерички ратни ривал у трговини, Кина, и даље је највећи страни власник америчког дуга, али је наставила да продаје своје учешће у мају већ четврти месец заредом. Пекинг сада има 1,11 билион долара америчких трезорских записа, што је смањење у односу на скоро 1.13 билиона долара у априлу и више од 10 милијарди мање него у марту.

Други по величини власник америчког дуга, Јапан, повећао је своје учешће на 1.101 билиона долара, што је највише за скоро две године од августа 2017. године, у односу на 1.064 билиона које је имао у априлу.

Ове године амерички државни дуг је порастао изнад 22 билиона долара, а очекује се да ће се та бројка наставити повећавати у наредне три деценије, досегнувши 144 посто БДП-а до 2049. године, према недавној анализи.


  • Извор
  • фото: © Reuters / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Владимир Зеленски потписао закон којим се мушкарцима старијим од 60 година дозвољава да ступе у војну службу по уговору.


Ким Јо-џонг, сестра севернокорејског лидера, поручила да добри односи њеног брата с Доналдом Трампом нису изговор за денуклеаризацију.

Званичници упозоравају на „руску претњу“ и залажу се за милитаризацију, упркос негирању Москве да има било какве планове за напад.


Преторија је очекивала изолацију од савезника „израелске апартхејд државе“ због случаја геноцида који је покренула против Западног Јерусалима, изјавио је званичник АНК Мајк Мабујакулу.

Председница Европске комисије није успела да обезбеди повољне трговинске услове за ЕУ, изјавио мађарски премијер


Двојица лидера разговарали су о ситуацији у Сирији и недавној ескалацији између Западног Јерусалима и Техерана


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА