BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Гренел: Постоји могућност да САД уведу нове санкције против „Северног тока 2“

Гренел: Постоји могућност да САД уведу нове санкције против „Северног тока 2“
27.05.2020. год.


Амбасадор САД у Немачкој Ричард Гренел изјавио је да постоји могућност да Конгрес САД уведе нове санкције против „Северног тока 2“.


„Нове санкције подржавају обе стране. Упркос предизборној кампањи, усвајање закона може бити брзо завршено“, изјавио је Гренел у интервјуу за „Ханделсблат“.

Према његовим речима, циљ потенцијалних санкција је да се спречи пуштање гасовода у рад. Гренел није прецизирао на који начин ће то бити реализовано, али се претпоставља да би један од начина могло бити кажњавање компанија које учествују у изградњи гасовода.

Крајем прошле године амерички председник Доналд Трамп потписао је војни буџет који предвиђа санкције против гасовода „Северни ток 2“ и „Турског тока“. Сједињене Америчке Државе захтевале су да компаније које полажу цеви за гасоводе, одмах престану са радом. Швајцарска грађевинска компанија „Олсиз“ повиновала се захтевима САД.


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © РИА Новости/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Израелски премијер наводно је саопштио свом кабинету да ће у потпуности окупирати енклаву, упркос забринутости да би то могло угрозити таоце које држи Хамас.


Na Atletskom stadionu u Kraljevu danas je održan prvi dan Prvenstva Srbije za seniore, uz učešće čak 260 takmičara iz cele zemlje. Publika je uživala u vrhu

Свечаност поводом промоције најмлађих официра Војске Србије одржана је у касарни \"Генерал Јован Мишковић\" на Бањици. Своје прве официрске чинове добило је 186 кадета, а најбољима су уручене сабље...


Два сребра и две похвале за екипу Србије на Међународној физичкој олимпијади

Амерички председник упозорио на економску одмазду због покушаја групе да заобиђе долар у трговини


Француски председник критиковао недавно потписани трговински споразум блока са САД


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА