BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Џонсон: Трамп заслужио Нобелову награду за мир ако успе да реши проблеме са Ираном и Северном Корејом

Џонсон: Трамп заслужио Нобелову награду за мир ако успе да реши проблеме са Ираном и Северном Корејом
08.05.2018. год.


Британски министар спољних послова Борис Џонсон изјавио је да би амерички председник Доналд Трамп заслужио Нобелову награду за мир ако успе да реши проблеме са Ираном и на Корејском полуострву.

„Ако Трамп може да реши кризу везану за Северну Кореју и нуклеарни споразум са Ираном, не видим зашто је он мање кандидат за Нобелову награду за мир од (бившег председника САД) Барака Обаме“, рекао је Џонсон за „Скај њуз“.

Шеф британске дипломатије борави у дводневној посети САД, током које настоји да спречи повлачење Трампа из нуклеарног споразума са Ираном, наводи сајт „Политико“ у свом европском издању.


Раније је Џонсон је за „Њујорк тајмс“ написао ауторски текст у ком упозорава Трампа да би била грешка одбацити тај споразум, а истовремено истиче да се мањкавости с тим у вези „могу отклонити“.

Џонсон је, такође, изразио уверење да ће британске, немачке и француске дипломате сарађивати са Американцима на отклањању председникове забринутости у вези са споразумом постигнутим са Ираном 2015.

Џонсонова посета САД уследила је након посета немачке канцеларке Ангеле Меркел и француског председника Емануела Макрона, закључује „Политико“.



  • Извор
  • фото: © AP Photo / PA / RIA.ru/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Пекиншки изасланик изразио је уверење у обнову билатералних односа са Њу Делхијем.


Министарство одбране је раније саопштило да су руске тенковске јединице ушле у Дњепропетровску област.

Колумбијски сенатор и кандидат за председника, Мигел Урибе Турбај, рањен је у Боготи током предизборног говора пред мањом групом грађана; налази се у животној опасности


Циљеви ноћашњих удара били су објекти за склапање дронова, центри за обуку и радионице за поправку наоружања, саопштило је руско Министарство одбране

У протекла два дана, 5. и 6. јуна 2025. године, приведено је више од 20 студената, углавном из Студентског града на Новом Београду, у оквиру полицијске акције повезане са...


Председник САД Доналд Трамп изјавио је да је „веома разочаран“ Илоном Маском након што је технолошки милијардер критиковао његов закон о порезима и потрошњи.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА