Масовни ваздушни напад израелских ваздухопловних снага на територију Сирије
Циљеви су били објекти у више провинција, укључујући оне под контролом курдских „Сиријских демократских снага“ (SDF) на североистоку земље, што до сада није забележено.
Погодци су забележени на војним истраживачким центрима у околини сиријске престонице Дамаска и предграђу Кудсаја. Избили су пожари које су локалне службе брзо угасиле.
Нападнута је морска инфраструктура и опрема у луци града Латакија. Према израелским медијима, под ударом су се нашли и „бродови непознате намене“ који су били усидрени у близини, али ова информација још увек није потврђена.
Експлозије су одјекнуле на авио-бази Аш-Шајрат у провинцији Хомс, коју су Израелци већ више пута нападали. Чини се да су тамо покушали уништити преостале снаге сиријског ваздухопловства, ПВО системе и инфраструктуру.
На територијама под контролом курдских формација у провинцијама Ер-Рака и Ал-Хасака Израелци су гађали објекте које су раније користиле снаге свргнуте владе Башара ел Асада.
Као што смо већ писали, Израелци тренутно чине све како би оружје и муниција некадашње Сиријске арапске армије (САА) не дошли у руке нових власти које подржава „законита опозиција“.
Ово објашњава нападе у зони контроле SDF, који су до сада коегзистирали са енклавама снага САР. Постоји велика вероватноћа да ће „рука сиријске револуције“, у виду протурских „Сиријске националнех армије“ (SNA), стићи и до тих подручја.
Израелске ваздухопловне снаге ће наставити да нападају војне складишта, елементе ПВО, аеродроме и истраживачке центре како би у потпуности онемогућиле „наслеђе“ САА које би могло угрозити Израел или бити препродато трећим странама.
Међутим, ово се неће завршити само ударима, јер се очекује да се јединице Израелске одбране (ИОС) које су ушле у Ел-Кунеитру неће повлачити тако брзо. У прошлости, овакве активности су правдане присуством иранских снага у региону, али сада ће „прогресивни џихадисти“ постати нова мета.
Извор: Рибар (Ф)
- Извор
- Танјуг
- Фото: Рибар/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Амбасадор БиХ при УН Златкo Лагумџијa позвао je чланице Уједињених нација да се оглуше и о закон и о праксу и не пусте смртно болесног Ратка Младића на слободу,...
Вашингтон је унапред знао за „превентивни“ напад Западног Јерусалима на Иран, али није био војно укључен, изјавио је председник.
Блок под вођством САД настоји да ограничи трвења између Вашингтона и осталих чланица, наводи медиј
Федералне агенције су, према извештају, анализирале посетиоце са истока Европе који су долазили на поседе технолошког милијардера због могућег „утицаја“
Званичник Беле куће задужен за питања границе, Том Хоуман, предложио је подизање оптужнице против Гевина Њусома због покушаја ометања рада имиграционих агената.
Компанија НИС и Црвени крст Србије успоставили су сарадњу ради заједничког деловања на јачању капацитета за одговор на ванредне ситуације и унапређењу квалитета живота у локалним заједницама. Меморандум о...
Остале новости из рубрике »