BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Словенија ће тужити Хрватску суду ЕУ у Луксембургу

Словенија ће тужити Хрватску суду ЕУ у Луксембургу
15.02.2018. год.


Словеначки министар спољних послова Карл Ерјавец изјавио је да је спровођење арбитражне пресуде о граници с Хрватском правно, а не политичко питање, како то приказује председник Европске комисије Жан-Клод Јункер, те да ће Словенија због неизвршавања одлуке ускоро тужити Хрватску суду ЕУ у Луксембургу.

„Не ради се о политичком питању, како би Јункер то хтео да прикаже, него о питању права“, казао је Ерјавец у изјави за Словеначку телевизију, реагујући на изјаве које је Јункер јуче дао у Бриселу.

Говорећи о граничном питању између Хрватске и Словеније, Јункер је на конференцији за новинаре с хрватским премијером Андрејем Пленковићем казао да у том спору Комисија не каже да је у праву једна или друга страна, него да је ту „да помогне“.

„Желимо да помогнемо у решавању тога и мислим да ћемо и моћи то да учинимо“, рекао је Јункер на конференцији за новинаре, након састанка с Пленковићем.

Хрватски премијер је том приликом поновио да није реална опција да Хрватска прихвати арбитражну пресуду, и да је реално да се разговара о томе како постићи договор који би био међусобно прихватљив и Хрватској и Словенији, при чему је подсетио да је словеначкој страни Хрватска већ представила одређене замисли о томе и да је то „одличан темељ за договор“.

Танјуг

 


  • Извор
  • Пирански залив, фото: Гугл мапс/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Вашингтон и Брисел воде спор око повећања царина од фебруара


О везама украјинске службе безбедности са ЦИА

Крајем маја 2025. године на Телеграм каналу Борбени ефективи објављен је интервју са Русланом Сичевским, припадником украјинских оружаних снага који је постао руски заробљеник у Курској области. Током лета...


Амерички државни секретар описао је разговор са руским министром спољних послова у четвртак као „отворен“ и „важан“

Њу Делхи је спреман да ради на напретку афричког континента, поручио је премијер Индије Нарендра Моди током посете Намибији.


Политика оптужује Русију за подстицање протеста и подривање европског пута Србије кроз кампању против експлоатације литијума.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА