BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

ОЕБС забринут због намере украјинских власти да забрани гласаље руским држављаним

ОЕБС забринут због намере украјинских власти да забрани гласаље руским држављаним
18.03.2018. год.


Парламентарна скупштина ОЕБС-а изражава забринутост због намере украјинских власти да блокирају приступ грађанима Русије до бирачких места у Украјини, наглашавајући да то може да доведе до ограничења њихових гласачких права, изјавио је за РИА Новости извор у ПС ОЕБС-а.

„Писмо изражава забринутост због објављених планова да се блокира гласање у руским дипломатским мисијама у Украјини. Истиче се да би то могло довести до ограничавања гласачких права Руса који живе у Украјини. Они морају да имају ово право ако желе да га користе“, рекао је саговорник агенције.



Према његовим речима, саопштење од 17. марта послато је Игору Прокопчуку, сталном представнику Украјине у ОЕБС-у, од потпредседнице ОЕБС-а Маријете Тидеј и шефа председника посматрачке мисије у Русији и председавајућег Одбора за људска права Парламентарне скупштине Игнасија Санчеса Амора.

У писму се препознаје „тежак статус руско-украјинских односа до којег је довела окупација делова Украјине“, али Санчес Амор и Тидејева наглашавају да су „потребни напори како би се држављанима Русије омогућило да гласају и избегавају провокације“, рекао је представник ПС ОЕБС-а.

У петак је министар унутрашњих послова Украјине Арсен Аваков саопштио да Украјина неће дозволити Русима да уђу у дипломатска представништва Руске Федерације ради учешћа на председничким изборима 18. марта. У његовој изјави се наводи да је, с обзиром на то да Русија намерава да одржи гласање на Криму, који Кијев сматра својом територијом, одлучено да се председнички избори Русије забране у Украјини.

Читајте више на Украјина и Новорусија из минута у минут



  • Извор
  • © Фото : Генеральное консульство Российской Федерации в Одессе/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Политика оптужује Русију за подстицање протеста и подривање европског пута Србије кроз кампању против експлоатације литијума.


Наводно се испоручују артиљеријске гранате и ракете ГМЛРС након паузе коју је наложио Пентагон.

Кијев не може истовремено да се демилитаризује и одрекне чланства у НАТО, саопштило је Министарство одбране Француске


Русији је добро познат такав стил америчког председника, изјавио је портпарол Дмитриј Песков.

Припадници СРХЦ су 8. јула, на захтев Окружног штаба Топличког округа, учествовали на гашењу више пожара на отвореном простору на територији општине Куршумлија. Ангажовано је три возила са пумпама...


Преносимо саопштење удружења Хаџи Продан, које се бави заштитом тог локалитета(кад државне институције то не раде):


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА