BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Путин и Меркелова разговарали о Украјини и Сирији

Путин и Меркелова разговарали о Украјини и Сирији
10.04.2018. год.


Председник Русије Владимир Путин и немачка канцеларка Ангела Меркел изразили су спремност да помогну раду Специјалне посматрачке мисије ОЕБС-а на линији додира у Донбасу, саопштила је прес-служба Кремља.


„Детаљно је разматрана ситуација на југоистоку Украјине, узимајући у обзир да не постоји алтернатива минском ’пакету мера‘ као основи за мирно решавање кризе. Посебно је наглашено да је важно да стране поштују ускршње примирје и изражена je спремност да се и убудуће помаже рад Специјалне посматрачке мисије ОЕБС-а на линији додира. Дотакнута су питања везана за евентуално успостављање мисије УН за заштиту посматрача ОЕБС-а“, наводи се у саопштењу Кремља након телефонског разговора Путина и Меркелове.

Руски председник и немачка канцеларка су се договорили да наставе заједнички рад на решавању украјинске кризе у „Нормандијском формату“, додаје се у саопштењу.

Они су нагласили сврсисходност континуираних напора за обезбеђивање размене заробљеника по принципу „сви за све“ у Донбасу.

Сирија

Лидери су такође разменили мишљења о ситуацији у Сирији, укључујући и оптужбе неких западних држава упућених званичном Дамаску за коришћење хемијског оружја. Руска страна је скренула пажњу на неприхватљивост провокација и спекулација у вези са овим, истиче се у саопштењу.

Председник Русије и немачка канцеларка истакли су и важност консолидовања напора међународне заједнице у пружању хуманитарне помоћи онима којима је потребна на читавој територији Сирије у складу са резолуцијом 2401 Савета безбедности УН. 

„Северни ток 2“

Двоје лидера разговарали су и о реализацији гасног пројекта „Северни ток 2“.

„Потврђен је став Русије и Немачке о реализацији значајног узајамно корисног пројекта у области гаса — ’Северног тока 2‘“, додаје се у саопштењу Кремља.

Путин је такође изјавио саучешће Меркеловој због инцидента у Минстеру, пренела је прес-служба.

У суботу је групу посетилаца ресторана који су седели на улици у историјском центру немачког Минстера прегазио камион. Повређено је 20 особа, а погинуле су три, укључујући и возача камиона који је извршио самоубиство. 

Читајте више на Украјина и Новорусија из минута у минут



Читајте више на Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут



  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Фотохост-агентство/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Крајем маја 2025. године на Телеграм каналу Борбени ефективи објављен је интервју са Русланом Сичевским, припадником украјинских оружаних снага који је постао руски заробљеник у Курској области. Током лета...


Амерички државни секретар описао је разговор са руским министром спољних послова у четвртак као „отворен“ и „важан“

Њу Делхи је спреман да ради на напретку афричког континента, поручио је премијер Индије Нарендра Моди током посете Намибији.


Политика оптужује Русију за подстицање протеста и подривање европског пута Србије кроз кампању против експлоатације литијума.

Наводно се испоручују артиљеријске гранате и ракете ГМЛРС након паузе коју је наложио Пентагон.


Кијев не може истовремено да се демилитаризује и одрекне чланства у НАТО, саопштило је Министарство одбране Француске


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА