BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Москва: Власти САД још увек се нису ослободиле„русофобичних стереотипа

Москва: Власти САД још увек се нису ослободиле„русофобичних стереотипа
24.04.2018. год.


Министарство спољних послова Русије критиковало је извештај америчког Стејт департмента о људским правима у свету, оценивши да је у питању документ у коме обилују исполитизоване оцене, идеолошке формулације и директне оптужбе националних власти суверених земаља.

Како се наводи у саопштењу, руског спољнополитичког ресора, тај приступ није неочекиван, будући да у потпуности одговара америчкој тактици двоструких аршина, у зависности од тога колико је одређена земља лојална спољнополитичком курсу Вашингтона и његовим методама заштите демократије и људских права.

Када је реч о Русији, руско Министарство наводи да са жаљењем констатује да се америчке власти још увек нису ослободиле „русофобичних стереотипа“.


„Аутори извештаја и даље користе формулације са циљем да се створи негативна слика о Русији као земљи која највише крши људска права. Како би им дали на тежини, аутори су користили исте оптужбе попут оних из ранијих извештаја и на основу њих писали додатне чињенице“, истиче се у саопштењу.

Стејт департмент је у свом извештају о људским правима у највећој мери критиковао Сирију, Северну Кореју, Мјанмар, Иран, Кину, Турску, Венецуелу и Русију.


  • Извор
  • фото: Роман Канащук/ТАСС/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Председник Доналд Трамп тврди да су иранска нуклеарна постројења „потпуно и у потпуности уништена“


Амерички напад је „опустошио“ ирански нуклеарни програм, тврди секретар одбране Пит Хегсет

Бомбардовање Ирана је потпуно „другачије“ од претходних америчких ратова, тврди потпредседник


Украјински председник обећао је да ће „смањити“ војни потенцијал Москве новим ударима, што је поновио и његов начелник Генералштаба

Израелски премијер похвалио је америчког председника због „храбре одлуке“ да се укључи у израелску кампању бомбардовања Ирана


Француски лист Ле Монд идентификовао је стотине војника из 3. јуришне бригаде у Кијеву који јавно приказују неонацистичке симболе


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА