BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Пленковић потврдио да Хрватска неће повући амбасадора из Србије

Пленковић потврдио да Хрватска неће повући амбасадора из Србије
03.05.2018. год.


Хрватски премијер Андреј Пленковић потврдио је да Хрватска неће повући амбасадора из Србије након што је хрватски министар одбране Дамир Крстичевић проглашен непожељним у Србији, али је ипак упутио увредљиве речи на рачун србског шефа дипломатије Ивице Дачића.


Након јуче размењених изјава Пленковића и Дачића, у којима су се сложили да Срби и Хрвати нису исти, јер како је рекао Дачић, Хрватска је била уз Хитлера и починила Холокауст, што Србија није, хрватски премијер је данас то назвао „скандалозном реториком“, преноси регионална Н1.

„Одлучно одбацујемо скандалозну реторику једног министра спољних послова, који је познат по томе да је неуспешан шлагер-певач и ми се на такве изјаве не желимо освртати, него водити европску политику“, рекао је Пленковић новинарима.

Он је поновио да Хрватска води политику, како тврди, сарадње са свима који уважавају цивилизацијске и европске стандарде.

„Размотрили смо тематику јуче и данас. Хрватска је одговорна држава и желимо отворити нове странице сарадње са свим суседним земљама“, рекао је Пленковић након седнице Председништва и Националног већа ХДЗ-а.

Он је додао да је са председницом Колиндом Грабар Китаровић и министарком спољних и европских послова Маријом Пејчиновић Бурић јуче и данас размотрио проблематику односа са Србијом, истакавши и да неће доћи до повлачења хрватског амбасадора из Србије, пренела је Хина.

„Нема никакве потребе за то“, нагласио је Пленковић.

Али то ипак не значи да ће Хрватска влада остати „дужна“ Србији, јер, како наводи Н1, из Владе кажу да ће одговарати на провокације и неистине, попут изјаве Ивице Дачића да је Хрватска била на страни Хитлера.

Влада Србије је на седници прошле недеље одлучила да хрватски министар одбране Дамир Крстичевић до даљег није добродошао у Србију, а то је, како су поручили, мера реципроцитета Београда односно одговор на ноту Министарства спољних и европских послова Хрватске о забрани уласка министра одбране Србије Александра Вулина у ту државу.



  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Максим Богодвид/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Председник Доналд Трамп тврди да су иранска нуклеарна постројења „потпуно и у потпуности уништена“


Амерички напад је „опустошио“ ирански нуклеарни програм, тврди секретар одбране Пит Хегсет

Бомбардовање Ирана је потпуно „другачије“ од претходних америчких ратова, тврди потпредседник


Украјински председник обећао је да ће „смањити“ војни потенцијал Москве новим ударима, што је поновио и његов начелник Генералштаба

Израелски премијер похвалио је америчког председника због „храбре одлуке“ да се укључи у израелску кампању бомбардовања Ирана


Француски лист Ле Монд идентификовао је стотине војника из 3. јуришне бригаде у Кијеву који јавно приказују неонацистичке симболе


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА