Скот: Занимљиво је да руске колеге подржавају паравојни камп за децу на Златибору (Видео)
Амбасадор САД у Србији Кајл Скот коментарисао је омладинско-патриотски камп на Златибору, рекавши да америчка амбасада подржава другачију врсту кампова. „Занимљиво је да руске колеге подржавају паравојни камп за децу на Златибору, док америчка амбасада подржава кошаркашке кампове, такмичење из географије и припреме средњошколаца за школовање у Америци”, написао је Скот на Твитеру.
Zanimljivo je da ruske kolege podržavaju paravojni kamp za decu na Zlatiboru, dok @USEmbassySerbia podržava košarkaške kampove, takmičenje iz geografije i pripreme srednjoškolaca za školovanje u Americi. pic.twitter.com/i0w54tTpQy
— Kyle Scott (@usambserbia) August 21, 2018
Подсетимо, око 30 младића од 14 до 23 године учествовало је у војном патриотском кампу одржаном на Златибору. Камп су организовали србски и руски ветерани и патриотска удружења.
Деца су током похађања кампа су научила основне технике преживљавања у природи, укључујући и прву помоћ, понашање у борбеним ситуацијама, руковање са пушком (репликом), одбрана ножевима, као и оријентацијом у природи.
Камп је потом затворио министар унутрашњих послова Небојша Стефанвић.
"Камп на Златибору више не постоји", рекао је Небојша Стефановић и објаснио да је дао налог за његово распуштање због "могуће злоупотребе деце и узнемирења јавности".
"Дали смо налог за распуштање кампа, пре свега, јер смо забринути због могуће злоупотребе деце и иузнемирења јавности" рекао је Небојша Стефановић.
Приоритет је био да деца буду безбедна и да се безбедно врате кућама, што је и учињено, додао је министар.
Иначе, овакви кампови постоје у Русији, Енглеској и земљама широм света, а прозападни медији врше притисак против нормалног патриoтског васпитања омладине. У бишој Југославији, и мало после распада у неким републикама, такође је постојао обавезни наставни предмет "Одбрана и заштита", а током чијег похађања је омладина учила о наоружању, његовим руковањем, као и o понашању у разним кризним ситуацијама. Вршена су чак и бојева гађања, а у школама су постојали магацини са бојевом муницијом, маневарском муницијом и наоружањем ради наставног програма.
"Одбрана и заштита" касније је замењена наставним предметима, као што су "Демократија" и др.
Такође, укидањем предмета "Одбрана и заштита", као и обавезног служења војног рока, омладина више нема никакву прилику да се упозна са наоружањем и експлозивним средствима, његовим руковањем, као и да научи основне поступке у кризним ситуацијама.
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Кијев не може истовремено да се демилитаризује и одрекне чланства у НАТО, саопштило је Министарство одбране Француске
Русији је добро познат такав стил америчког председника, изјавио је портпарол Дмитриј Песков.
Припадници СРХЦ су 8. јула, на захтев Окружног штаба Топличког округа, учествовали на гашењу више пожара на отвореном простору на територији општине Куршумлија. Ангажовано је три возила са пумпама...
Преносимо саопштење удружења Хаџи Продан, које се бави заштитом тог локалитета(кад државне институције то не раде):
Комесарка за проширење Европске уније Марта Кос се распитивала зашто нема обележја ЕУ, а међу разлозима Русија и НАТО бомбардовање
Званичници закључили да нема доказа за даљу истрагу и тврде да „листа клијената“ не постоји
Остале новости из рубрике »