BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

„РЖД Интернешенел“ и Саобраћајни факултет у Санкт Петербургу потписали споразум о сарадњи

„РЖД Интернешенел“ и Саобраћајни факултет у Санкт Петербургу потписали споразум о сарадњи
07.02.2019. год.


Генерални директор компаније „РЖД Интернешенел“ Сергеј Павлов састао се данас у Санкт Петербургу са студентима, професорима и наставним особљем Петербуршког саобраћајног факултет (ПСФ).


Павлов је представио достигнућа и текуће пројекте компаније на иностраним тржиштима, испричао шта се очекује од квалификације будућих сарадника, као и о потражњи за руским технологијама у светској пракси железничког инжењеринга. 

Након састанка потписан је споразум о сарадњи између „РЖД Интернешенел“ и ПСФ. Документ предвиђа организацију обуке иностраних стручњака у области саобраћаја у Русији, размену информација које се тичу научно-техничких достигнућа, спровођење заједничких истраживања и израду нових инжењерских решења, као и друге могуће правце сарадње.

Сергеј Павлов је истакао да су тренутно за рад на иностраним пројектима компаније најтраженији стручњаци у области железничке аутоматике и телемеханике, саобраћајне везе, грађевински инжењери, стручњаци за опремање железничког саобраћаја, пројектовање и изградњу тунела, мостова, коришћење и реновирање композиција, економисти.

Систем праксе и стажирања у руском представништву компаније, који је предложио генерални директор „РЖД Интернешенел“, као и посета иностраних објеката, допринеће повећању потражње дипломаца ПСФ.

Истовремено, компанија је заинтересована за могућности припреме иностраних стручњака у једној од најбољих саобраћајних високошколских установа у земљи, што обезбеђује интегрисан приступ приликом реализације инфраструктурних пројеката у иностранству. У овом тренутку у Русији се обучава шест држављана Србије, где „РЖД Интернешенел“ реализује велики пројекат за модернизацију и изградњу железничких пруга.


  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Израелски премијер похвалио је америчког председника због „храбре одлуке“ да се укључи у израелску кампању бомбардовања Ирана


Француски лист Ле Монд идентификовао је стотине војника из 3. јуришне бригаде у Кијеву који јавно приказују неонацистичке симболе

Питање које јој је упућено и одговор Марије Захарове на данашњем редовном брифингу, одржаном у амбијенту Петербуршког међународног економског форума, указују да, с једне стране, САД не могу побећи...


Почео 17 циклус програма „Заједници заједно“


Skulptura 'Svi smo jedno' talentovane umetnice Jelene Borovčanin, delo koje je proisteklo iz najdubljeg unutrašnjeg impulsa umetnice, postala je deo postavke u prestižnoj galeriji Atelier Muranese u Veneciji.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА