BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: На снагу ступила забрана државним агенцијама САД да послују с „Хуавејем“ и другим кинеским технолошким фирмама

РТ: На снагу ступила забрана државним агенцијама САД да послују с „Хуавејем“  и другим кинеским технолошким фирмама
13.08.2019. год.

Забрана куповине опреме и услуга пет кинеских компанија, укључујући технолошког гиганта "Хуавеј" и "ЗТЕ", ступила је на снагу у уторак ујутро у Сједињеним Америчким Државама.

Привремено правило под називом „Федерална уредба о набавкама: Забрана уговарања за одређене услуге или опрему за телекомуникацију и видео надзор“ објављено је на сајту америчког Федералног регистра.

Од сада је америчким државним агенцијама, односно Министарству одбране, Управи за опште услуге и НАСА-и, забрањено куповати производе или услуге, као и продужавати или обнављати уговоре са одређеним кинеским технолошким компанијама, осим ако им није одобрено.

Забрана је првенствено усмерена на највећег светског произвођача опреме за телекомуникацијске мреже "Хуавеј" и другу кинеску корпорацију "ЗТЕ", као и њихове подружнице и придружене компаније. Забрана такође обухвата опрему за видео надзор и телекомуникације коју производи компанија "Хитера комуникејшнс корпорејшн", компанија за дигиталну технологију "Хангхоу Хиквижн" и компанија "Дахуа технолоџи".

Приговор на забрану биће прихватани 60 дана пре него што на снагу ступи коначна верзија. Тако се шефови агенција могу пријавити за једнократна изузећа до 13. августа 2021. године, а у другим околностима, изузеће може одобрити само директор националне обавештајне службе.

Шира забрана, која ће се примењивати на уговоре са било којом компанијом која користи опрему кинеских фирми, ступиће на снагу у августу 2020. године и спровешће се посебном ослуком.

Данашњом забраном се спроводе одредбе утврђене Законом о администрацији националне одбране (НДАА) из 2019. године. НДАА, усвојен прошле године, забрањује владиним агенцијама да примају савезна финансирања од послова са одређеним телекомуникацијским компанијама, позивајући се на питања националне безбедности.

Ниједна од кинеских фирми није коментарисала данашњу примену забране, али "Хуавеј" је више пута одбацио оптужбе Вашингтона да шпијунира за кинеску владу. У ранијем саопштењу за медије, "Хуавеј" је рекао да је тај потез више "трговинска баријера заснована на земљи порекла" и да нема никакве везе са осигуравањем националне безбедности САД-а.
 
"На крају, рурално становништво широм САД-а ће највише осетити негативног утицаја, јер се мреже које користе за дигитално повезивање ослањају на `Хуавеј`", саопштила је компанија прошле седмице.

Амерички председник Доналд Трамп је у мају посебно циљао "Хуавеј". Компанија је додата на „Ентитетску листу“ Оделења за трговину, која спречава америчке компаније да продају технологију и опрему компанији "Хуавеј". Упркос дозволама компанијама да продају неке производе технолошком гиганту, и даље је на црној листи услед трговинског сукоба између две земље.


  • Извор
  • фото: © Reuters / Aly Song / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Кијев не може истовремено да се демилитаризује и одрекне чланства у НАТО, саопштило је Министарство одбране Француске


Русији је добро познат такав стил америчког председника, изјавио је портпарол Дмитриј Песков.

Припадници СРХЦ су 8. јула, на захтев Окружног штаба Топличког округа, учествовали на гашењу више пожара на отвореном простору на територији општине Куршумлија. Ангажовано је три возила са пумпама...


Преносимо саопштење удружења Хаџи Продан, које се бави заштитом тог локалитета(кад државне институције то не раде):

Комесарка за проширење Европске уније Марта Кос се распитивала зашто нема обележја ЕУ, а међу разлозима Русија и НАТО бомбардовање


Званичници закључили да нема доказа за даљу истрагу и тврде да „листа клијената“ не постоји


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА