BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Амбасада Руске Федерације одговорила на саопштење Софије о улози СССР-а у Другом светском рату

Амбасада Руске Федерације одговорила на саопштење Софије о улози СССР-а у Другом светском рату
04.09.2019. год.


Изложба у руском културном центру у Софији, посвећена 75. годишњици ослобођења Источне Европе од фашизма, нема никакве везе са унутрашњом политичком ситуацијом у Бугарској, саопштила је руска амбасада.

"Изложба има за циљ само упознавање бугарске јавности са архивским материјалима из руских складишта. Многи документи су раније били непознати или су недавно декласификовани и говоре о пресудној улози Црвене армије у ослобађању од човечанства фашистичке куге", наводи се у саопштењу амбасаде Руске Федерације у Софији.


Раније су представници бугарског Министарства спољних послова  назвали изложбу која ће се отворити 9. септембра у рускм културно-информативном центру мешањем у унутрашње послове Бугарске. Уз то, Министарство спољних послова позвало је да се борба Совјетског Савеза против нацизма не сматра ослобађањем Европе.


И други западни лидери су говорили у сличној "негативној" улози СССР-а у Другом светском рату.

Нови шеф британске владе Борис Џонсон рекао је да је у септембру 1939. године Пољска била „између фашистичког чекића и комунистичког наковња“.

У одговору на то, руска амбасада у Великој Британији подсетила је да је британска дипломатија пре избијања рата „одобравала агресивну политику нациста“ и „доследно саботирала“ идеје СССР-а за стварање ефикасне антихитлеровске алијансе, нарочито за одбрану Пољске.



  • Извор
  • Народ поздравља Црвену армију у Софији, фото: © РИА Новости / РИА Новости/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Председник Доналд Трамп тврди да су иранска нуклеарна постројења „потпуно и у потпуности уништена“


Амерички напад је „опустошио“ ирански нуклеарни програм, тврди секретар одбране Пит Хегсет

Бомбардовање Ирана је потпуно „другачије“ од претходних америчких ратова, тврди потпредседник


Украјински председник обећао је да ће „смањити“ војни потенцијал Москве новим ударима, што је поновио и његов начелник Генералштаба

Израелски премијер похвалио је америчког председника због „храбре одлуке“ да се укључи у израелску кампању бомбардовања Ирана


Француски лист Ле Монд идентификовао је стотине војника из 3. јуришне бригаде у Кијеву који јавно приказују неонацистичке симболе


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА