BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Путин: Русија ће произвести офанзивне системе који ће моћи савладати сваки ПРО

Путин: Русија ће произвести офанзивне системе који ће моћи савладати сваки ПРО
12.10.2019. год.


Русија ће произвести офанзивне системе који ће моћи да савладају сваки систем противракетне одбране (ПРО), изјавио је председник Владимир Путин за РТ.


То ћемо учинити, сада је то већ очигледно, пошто системи ПРО делују против балистичких ракета које лете по балистичкој трајекторији, а ми смо, поред тога што смо их усавршили у више наврата, створили и друго оружје које засад нико у свету нема“, рекао је председник Путин.

Председник је такође одговорио на питање да ли Русија осећа претњу од НАТО-а који се креће ка њеним границама.

"Одувек смо то осећали, увек смо говорили о томе и стално су нам одговарали: `Не бојте се, није против вас и немате се за шта бринути, јер се НАТО трансформише, није агресиван и тако даље", рекао је председник.

Међутим, Путин је подсетио, нико није променио НАТО повељу којом је дата војна подршка члановима савеза.

"То је војни блок. И наравно, кад се инфраструктура војног блока приближи нашим границама, то нам не доноси никакву радост", додао је председник.

 



  • Извор
  • Лансирање балистичке ракете Топољ М, фото: © Министерство обороны РФ/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Крајем маја 2025. године на Телеграм каналу Борбени ефективи објављен је интервју са Русланом Сичевским, припадником украјинских оружаних снага који је постао руски заробљеник у Курској области. Током лета...


Амерички државни секретар описао је разговор са руским министром спољних послова у четвртак као „отворен“ и „важан“

Њу Делхи је спреман да ради на напретку афричког континента, поручио је премијер Индије Нарендра Моди током посете Намибији.


Политика оптужује Русију за подстицање протеста и подривање европског пута Србије кроз кампању против експлоатације литијума.

Наводно се испоручују артиљеријске гранате и ракете ГМЛРС након паузе коју је наложио Пентагон.


Кијев не може истовремено да се демилитаризује и одрекне чланства у НАТО, саопштило је Министарство одбране Француске


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА