РТ: Индија успешно лансирала телекомуникациони сателит
У својој првој космичкој мисији ове године, Индија је послала свој ГСАТ-30 комуникациони сателит у орбиту, где ће заменити стари. Лансирање је прошло без проблема.
Индијска организација за космичка истраживања (ИСРО) објавила је рано у петак да је космичка летелица без икаквих проблема стигла на орбиту. Лансирање је изведено у Француској Гвајани у сарадњи са ваздухопловном фирмом "Арианспејс" са седиштем у Француској, која је обезбедила своју ракету "Ариана 5" за мисију.
India's communication satellite #GSAT30 was successfully launched into a Geosynchronous Transfer Orbit by #Ariane5 #VA251.
— ISRO (@isro) January 16, 2020
Thanks for your support !!!
For details please visit: https://t.co/FveT3dGuo6
Image Courtesy: Arianespace pic.twitter.com/67csn0zZq7
#Ariane5 Flight carrying #GSAT30 & EUTELSAT Konnect lifts offfrom French Guiana#GSAT30 is a Communication Satellite & will be extensively used for DTH, VSAT networks,Television uplinking & Teleport services
— Sh@lini B@jpai (@sbajpai2811) January 17, 2020
Kudos to team #ISRO for this great Missionpic.twitter.com/jyAvh2eR6b
"Коришћењем ГСАТ-30, ИСРО ће још једном подстаћи коришћење космоса како би помогао премошћивању дигиталног јаза на индијском потконтиненту као део свог амбициозног космичког програма“, наводи се у саопштењу портпарола компаније "Арианспејс".
фото: ИСРО
Сателит ГСАТ-30, тежак 3.357 kg, замениће сателит ИНСАТ-4А, пружајући индијском копну и његовим острвским територијама проширено покривање фреквенција Ku-опсега, који се, између осталог, користи за сателитску телевизију, као и ширење покривености C-опсегом на великим ширинама Персијског залива и другде у Азији.
„Омогућиће директне телевизијске услуге, дигитално прикупљање вести, а Кu-опсег ће пружити комуникационе услуге на индијском копну“, рекао је председник ИСРО-а Каиласавадиво Сиван.
Нови сателит има петнаестогодишњи животни век, надмашујући рок трајања од 12 година стелита ИНСАТ-4А, а који је прошао пре готово две године, стварајући болну потребу за сателитом ГСАТ-30.
фото: ИСРО
Индија има велике планове за космичка путовања 2020. године, с тим да ће земља покренути и своју трећу мисију истраживања Месеца у новембру. Претходни подухват пропао је прошле године након што је контрола мисије изгубила контакт са сондом "Чандрајан 2".
Извор: Восток / РТ
- Извор
- Танјуг
- / vostok.rs
- Повезане теме
- Индија
- космос
- технологија
- телекомуникације
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Посета Председника Србије Александра Вучића Украјини изазвала је огромну количину спорова и различитих тумачења. Још сасвим недавно словио је као пријатељ Русије, учесник Војне параде посвећене 80-годишњици Победе у...
Географија Русије значи да ће њени суседи увек морати да гледају преко рамена
Русија је успела да се избори са западним санкцијама, признао је председник САД
Турнир је окупио рекордни број учесника. 24 екипе из 9 региона (Тјумењ, Чељабинск, Угаљ, Саратов, Магнитогорск, Перм, Нижњи Тагил, Свердловска област и представници свих руских клубова из Јекатеринбурга) изашли...
Како је шеф србског безбедносног сектора предао Американцима поверљива службена документа и саставио прву читуљу србско-руским односима.
Стање на Краматорском правцу на крају дана, 2. јул 2025. године
Остале новости из рубрике »