BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Подгорица: Нека се предсједник Србије договори и усагласи са „својим” Србима – јесу ли за концепт велике Србије или за демократски суживот

Подгорица: Нека се предсједник Србије договори и усагласи са „својим” Србима – јесу ли за концепт велике Србије или за демократски суживот
29.02.2020. год.
Саопштење Владе Црне Горе


"Поводом популистичко-политикантског захтјева предсједника Србије Александра Вучића „да Срби (треба да) имају она права која су загарантована свим другим грађанима који припадају нацијама мањим у односу на већинску”, поручујемо му да србски народ у Црној Гори није угрожена национална мањина него равноправан друштвени чинилац.


 

 

Подсјећамо га на карактер нашег уређења грађанске, а не националне државе, и на црногорски Устав као израз заштите и очувања политичког, правног, и културног положаја свих народа који живе у независној Црној Гори.

Вучић се овдје не зауставља, већ каже: „Тражимо да Срби имају права каква имају Албанци у Сјеверној Македонији”.



Подсјећамо га и да је србска заједница у Црној Гори одбила да буде мањинска, и на тај начин себе онемогућила да користи права из принципа позитивне дискриминације, уз напомену да та могућност увијек постоји као опција у демократском друштву.

Нека се предсједник Србије, умјесто што подваљује, договори и усагласи са „својим” Србима који живе у Црној Гори – јесу ли за концепт велике Србије која угрожава мир и стабилност цијелог региона, или су за демократски суживот са свима којима је Црна Гора дом и држава.", наводи се у саопштењу Владе Црне Горе.



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © РИА Новости / Даниил Африн/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Наводно се испоручују артиљеријске гранате и ракете ГМЛРС након паузе коју је наложио Пентагон.


Кијев не може истовремено да се демилитаризује и одрекне чланства у НАТО, саопштило је Министарство одбране Француске

Русији је добро познат такав стил америчког председника, изјавио је портпарол Дмитриј Песков.


Припадници СРХЦ су 8. јула, на захтев Окружног штаба Топличког округа, учествовали на гашењу више пожара на отвореном простору на територији општине Куршумлија. Ангажовано је три возила са пумпама...

Преносимо саопштење удружења Хаџи Продан, које се бави заштитом тог локалитета(кад државне институције то не раде):


Комесарка за проширење Европске уније Марта Кос се распитивала зашто нема обележја ЕУ, а међу разлозима Русија и НАТО бомбардовање


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА