BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Гебрејесус: СЗО нема тајни, јер је реч о људским животима

Гебрејесус: СЗО нема тајни, јер је реч о људским животима
21.04.2020. год.


Генерални директор Светске здравствене организације (СЗО) Тедрос Аданом Гебрејесус изјавио је да СЗО ништа не скрива од САД и других земљама, када је реч о пандемији вируса корона.


Он је подсетио да организација уско сарађује са стручњацима америчког Центра за контролу и превенцију болести, што значи да САД добијају све информације.

„СЗО нема тајни, јер је реч о људским животима“, рекао је генерални директор, који је том приликом високо оценио сарадњу са америчким стручњацима.

Према његовим речима, Светска здравствена организација ништа није скривала од првог дана.

„Американци раде са нама и зато је потпуно нормално да они причају о томе шта раде“, истакао је Гебрејесус.

Он је додао да је СЗО отворена и да ништа не скрива, као и да се то не односи само на Сједињене Америчке Државе, него и на друге земље.

„Желимо да све земље што пре добију исте информације, јер им то помаже да се ефикасно и брзо припреме за борбу против опасне болести“, рекао је Гебрејесус.

Он је нагласио да сарадња СЗО и америчког Центра за контолу и превенцију болести не значи да они имају неке привилегије, јер је СЗО отворена и дели информације са свима.
 


  • Извор
  • Танјуг
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Кијев не може истовремено да се демилитаризује и одрекне чланства у НАТО, саопштило је Министарство одбране Француске


Русији је добро познат такав стил америчког председника, изјавио је портпарол Дмитриј Песков.

Припадници СРХЦ су 8. јула, на захтев Окружног штаба Топличког округа, учествовали на гашењу више пожара на отвореном простору на територији општине Куршумлија. Ангажовано је три возила са пумпама...


Преносимо саопштење удружења Хаџи Продан, које се бави заштитом тог локалитета(кад државне институције то не раде):

Комесарка за проширење Европске уније Марта Кос се распитивала зашто нема обележја ЕУ, а међу разлозима Русија и НАТО бомбардовање


Званичници закључили да нема доказа за даљу истрагу и тврде да „листа клијената“ не постоји


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА