BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

„Роспотребнадзор” припремио нове препоруке за путовање ваздушним, воденим и друмским саобраћајем

„Роспотребнадзор” припремио нове препоруке за путовање ваздушним, воденим и друмским саобраћајем
19.05.2020. год.


„Роспотребнадзор” је припремио нове препоруке за путовање ваздушним, воденим и друмским саобраћајем у Русији у условима пандемије корона
вируса, у складу с којима се авио-превозницима саветује да због физичке дистанце међу путницима попуњеност капацитета буде 50 одсто.


Одговарајући прописи објављени су на сајту ове установе.

Пре свега, ради се о продаји авио-карата и распореду седења путника у авионима уз поштовање физичке дистанце међу путницима.

„Број путника у једном авиону не би требало да буде већи од 50 одсто укупног броја путничких места“, наводи се у саопштењу.
Такође, препоручује се да путници не седе у непосредној близини једни од других, већ на удаљености, укључујући један ред испред и један ред иза путничког места.

Поред тога, у „Роспотребнадзору“ подсетили су на потребу поштовања општих захтева — дезинфекцију опреме, мерење температуре запосленима и путницима, обезбеђење довољних количина личних заштитних и антисептичких средстава, као и на ограничења због карантинског режима у регионима.
 


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © РИА Новости / Виталий Тимкив/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Амерички државни секретар описао је разговор са руским министром спољних послова у четвртак као „отворен“ и „важан“


Њу Делхи је спреман да ради на напретку афричког континента, поручио је премијер Индије Нарендра Моди током посете Намибији.

Политика оптужује Русију за подстицање протеста и подривање европског пута Србије кроз кампању против експлоатације литијума.


Наводно се испоручују артиљеријске гранате и ракете ГМЛРС након паузе коју је наложио Пентагон.

Кијев не може истовремено да се демилитаризује и одрекне чланства у НАТО, саопштило је Министарство одбране Француске


Русији је добро познат такав стил америчког председника, изјавио је портпарол Дмитриј Песков.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА