BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

„Литијама нека нас не плаши нико, нити ће литије бити разлог да Влада мијења своју политику“

„Литијама нека нас не плаши нико, нити ће литије бити разлог да Влада мијења своју политику“
26.05.2020. год.


Разговори Владе и Митрополије црногорско-приморске о Закону о слободи вероисповести биће настављени када се за то стекну услови, рекао је премијер Црне Горе Душко Марковић.



Он је рекао да је добио писмо од Митрополије и предлог за наставак разговора и навео да се тим поводом чуо с митрополитом црногорско-приморским Амфилохијем.


​„Разговори могу да теку само онда када се створи добар и повољан амбијент у пуном поверењу и спремности и једне и друге стране да се разговор води у добром духу, а не путем уцена“, рекао је он.


Он је казао да је видео најаве да ће почети протестне литије.



„Литијама нека нас не плаши нико, нити ће литије бити разлог да Влада мијења своју политику.“, рекао је Марковић.

„Разговори могу да теку само онда када се створи добар и повољан амбијент у пуном повјерењу и спремности једне и друге стране да се тај дијалог води у добром духу, а не путем уцјена. Данас сам видио неке најаве које говоре о томе 'ако не почнемо одмах дијалог – крећемо са литијама'. Ако јавна окупљања буду дозвољена сјутра нека литије крену. Литијама нек нас не плаши нико. Нити ће литије бити разлог да Влада мијења своју политику. Влада ће мијењати своју политику само ако за то постоје национални интереси и разлози цјелисходности и оправданости, а не због пријетње окупљањима, па макар то биле и литије. Дакле, до разговора ће доћи када се за то стекну услови. Лично ћу се заложити да то буде што прије, али то не зависи само од Владе него и од друге стране“, рекао је Марковић.


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: gov.me/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Географија Русије значи да ће њени суседи увек морати да гледају преко рамена


Русија је успела да се избори са западним санкцијама, признао је председник САД

Турнир је окупио рекордни број учесника. 24 екипе из 9 региона (Тјумењ, Чељабинск, Угаљ, Саратов, Магнитогорск, Перм, Нижњи Тагил, Свердловска област и представници свих руских клубова из Јекатеринбурга) изашли...


Како је шеф србског безбедносног сектора предао Американцима поверљива службена документа и саставио прву читуљу србско-руским односима.

Стање на Краматорском правцу на крају дана, 2. јул 2025. године


Вишегодишња операција, како се наводи, није дала никакве доказе, а осумњичени двоструки агент је на крају напустио службу.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА