Русија се повукла из Механизма обавештавања о хуманитарним локацијама и покретима у Сирији
Стални представник Русије при УН-у Васили Небензиа објаснио је зашто се Москва повукла из Механизма обавештавања о хуманитарним локацијама и покретима у Сирији.
Као што је раније изавио заменик генералног секретара УН-а за хуманитарна питања Марк Лоукок, Русија је 23. јуна обавестила организацију да више не учествује у механизму.
Русија је више пута критиковала механизам деконфликта. Како је истакао Небензја, често је коришћен за дезинформације. Тако су терористи често користили објекте који су дефинисани као хуманитарни.
Поред тога, Небензја је указао на неусклађеност координата које су навеле УН и објеката који су тамо требали бити.
Како је подсетио, УН су у јесен 2019. оформиле комисију за истраживање напада на цивилну инфраструктуру на северозападу Сирије.
Тада су западне земље за нападе оптужиле Русију и сиријске власти.
Небензја је на конференцији за новинаре показао фотографије које доказују да су оптужбе против Русије лажне, те навео да се игноришу докази.
Према његовим речима, Министарство одбране је спровело сопствену истрагу и потврдило да неки од објеката које помиње комисија нису погођени.
- Извор
- Танјуг
- фото: © РИА Новости / Михаил Алаеддин/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Сенатор Рон Џонсон покренуо је истрагу поводом могућег прикривања информација након што је откривено да бивши председник Џо Бајден болује од рака простате
Пресуда Суда за прекршаје у Подгорици, којом је Горан Тирнанић, рођен у Аустрији, а настањен у Великој Плани у Србији, кажњен са чак 1.200 евра због фотографисања са подигнута...
Захваљујући партнерству општине Србобран и компаније НИС, успешно је реализован пројекат потпуне реконструкције крова Основне школе „Вук Караџић“ у Србобрану. Овај пројекат обезбедио је сигурније и квалитетније услове за рад...
Програм лојалности који има више од милион активних корисника
Други тркачки викенд Отвореног првенства у картингу
Компанија НИС наставила је са употребом иновативних технологија у области истраживања и производње нафте и гаса и извршила дронско снимање бушотинског фонда и надземне инфраструктуре на нафтном пољу Кикинда. Ова метода...
Остале новости из рубрике »