Како постати учесник руског програма „Новое поколениеˮ 2020. године?
Упутство за младе лидере из страних земаља
„Новое поколениеˮ ( међународна варијанта је „New Generationˮ) је јединствен омладински програм руске Федералне агенције за сународнике у иностранству и међународну хуманитарну сарадњу „Россотрудничествоˮ. Он вам пружа прилику да сами откријете Русију и успоставите професионалне контакте са руским државним и недржавним структурама, омладинским организацијама и организацијама цивилног друштва.
Шта је то „New Generationˮ?
То је водећи омладински председнички Програм који Федерална агенција „Россотрудничествоˮ реализује од 2011. године. Његов циљ је успостављање стабилног дијалога између младих професионалаца из Русије и других земаља.
Сваке године у програму „New Generationˮ учествује око хиљаду младих лидера старости од 25 до 35 година. То су истакнути представници својих професија који долазе из различитих друштвених сектора, медија, дипломатије, науке и културе.
Активности у оквиру програма „New Generationˮ одржавају се у формату међународних образовних и дискусионих платформи, тренинга и специјалних сесија, спортских и културних догађаја, који се одржавају на територији Руске Федерације.
2019. године „Россотрудничествоˮ је поставило апсолутни рекорд, организовавши долазак 35 страних делегација из 110 земаља света.
У оквиру овог пројекта преко хиљаду делегата је учествовало на најразличитијим професионалним и друштвеним форумима, посетивши 15 градова Русије, а међу њима: Москву, Самару, Санкт Петербург, Ставропољ, Судак, Псков, Светлогорск, Калугу, Калињинград, Иркутск, Барнаул, Нижњи Новгород, Иваново, Волгоград.
У програм обилазака укључени су и сусрети са научним и културним радницима, представницима водећих информативних агенција, посете органима државне власти и организацијама цивилног друштва, као и богат културни програм, током којег су се чланови делегација упознали с духовним и културним наслеђем Русије.
Учесници програма имају јединствену прилику не само да виде Русију кроз прозор туристичког аутобуса, него и да лично разговарају са представницима Државне думе, Савета Федерације, Министарства спољних послова, руководства водећих универзитета, а што је најважније, могу да успоставе директан контакт са руским колегама.
Како се пријавити за учешће у програму „New Generationˮ?
Учесници могу бити активни млади људи старости од 25 до 35 година, који немају руско држављанство и нису до сада учествовали у програму.
Програм обухвата представнике различитих сфера, између осталог, младе политикологе и јавне раднике, дипломате и посланике, новинаре, стручњаке у научној сфери, као и представнике уметности и стваралачких професија.
Како бисте постали учесник „New Generationˮ, треба да се обратите Руском дому у Београду, попуните упитник за кандидате и пошаљете га на електронску адресу new-generation@rs.gov.ru. За учешће у програму биће изабрани кандидати са најпотпунијим и најзанимљивијим пријавама, заинтересовани за даљу сарадњу са руским партнерима и Руским домом по професионалној основи у одређеној сфери.
У Руском дому у Београду такође се можете упознати са комплетним списком пројеката у оквиру програма „New Generationˮ 2020. године и распитати се у вези са свим што вас интересује о вашем евентуалном учешћу.
Термине одржавања офлајн-догађаја у оквиру програма „New Generationˮ у Русији 2020. године после отварања руских граница за становнике Србије и Републике Српске неизоставно ћемо накнадно објавити.
Такође се можете пријавити на налоге овог програма на друштвеним мрежама Facebook и Instagram и пратити новости са хештеговима:
- #Новоепоколение
- #Newgeneration
- #Россотрудничество
- #Rossotrudnichestvo
- #Новоепоколение2020
- #Newgeneration2020
- Извор
- Танјуг
- фото: Россотрудничество / Russia beyond/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
U Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju otvorena je izložba slika jednog od najpoznatijih vranjskih slikara Zorana Petrušijevića Zopa. Postavka pod nazivom 'Retrospektiva' obuhvata veliki broj Petrušijevićevi
Немојте од Вучића правити ентитет који персонификује Србију, нити изједначавати србски народ са оним што Вучић ради, кога су Запад и НАТО поставили да нама влада, поручио Гајић у...
Iako naš zakon jasno definiše da je dovoljan samo jedan akt nasilja kako bi se pokrenula procedura za zaštitu žrtve, žrtve u Srbiji u velikom broju slućajeva ne prijavljuju...
Остале новости из рубрике »