BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: До 200 милитаната ликвидирано у ваздушном удару на камп у Сирији - руска војска

РТ: До 200 милитаната ликвидирано у ваздушном удару на камп у Сирији - руска војска
20.04.2021. год.

Руски авиони извршили су напад на камп за обуку терориста североисточно од Палмире, уништивши 24 возила и пола тоне експлозивних средстава, ликвидирајући до 200 милитаната, саопштила је руска војска.


Након потврде обавештајних података о камуфлираном терористичком кампу у сиријској пустињи, ваздухопловне снаге Русије извршиле су ваздушни удар и уништиле две терористичке структуре, „до 200 милитаната, 24 камионета са тешким митраљезима, као и око 500 kg муниције и компоненaтa за pravqewe импровизованих експлозивних направа“, саопштио је контраадмирал Александар Карпов, заменик шефа руског Центра за помирење у Сирију.


База је коришћена као упориште милитаната за израду импровизованих експлозивних направа и слање „борбених група“ за извођење терористичких напада широм Сирије, према речима Карпову.

„Терористи тренирају у милитантним камповима на територији која није под контролом сиријских власти, укључујући зону Ат Танф, коју контролишу америчке оружане снаге“, додао је он.

САД су успоставиле гарнизон у Танфу, уз пут који води од Дамаска до Багдада, 2016. године, мимо међународног права и упркос противљењу сиријске владе. Москва и Дамаск су више пута истицали да то подручје служи фактички сигурном уточишту милитаната који изводе терористичке нападе у Сирији.

Адмирал није прецизирао да ли милитанти припадају "Исламској држави" или некој другој терористичкој групи, попут оне повезане са Ал Каидом - Хајат Тахрир Ал Шам, која највише делује у провинцији Идлиб под турском заштитом.

Русија је интервенисала у Сирији на позив владе у Дамаску у септембру 2015. године, када је готово 70 одсто земље било у рукама терориста и других милитаната, које западни медији често описују као „умерене побуњенике“. Поред морнаричке базе у Тартусу, руске снаге дејствовале су и из ваздухопловне базе Хмеимим у провинцији Латакиа.

Од тада је "Исламска држава" изгубио сву територију, а антивладини милитанти сведени су на провинцију Идлиб и дуж северне границе Сирије коју контролише Турска. Курдске снаге које подржавају САД контролишу североисток земље, док америчка војска директно контролише подручје око Ат Танфа, на граници са Јорданом на југу.

Извор: РТ


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © REUTERS/Omar Sanadiki / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Председник Доналд Трамп тврди да су иранска нуклеарна постројења „потпуно и у потпуности уништена“


Амерички напад је „опустошио“ ирански нуклеарни програм, тврди секретар одбране Пит Хегсет

Бомбардовање Ирана је потпуно „другачије“ од претходних америчких ратова, тврди потпредседник


Украјински председник обећао је да ће „смањити“ војни потенцијал Москве новим ударима, што је поновио и његов начелник Генералштаба

Израелски премијер похвалио је америчког председника због „храбре одлуке“ да се укључи у израелску кампању бомбардовања Ирана


Француски лист Ле Монд идентификовао је стотине војника из 3. јуришне бригаде у Кијеву који јавно приказују неонацистичке симболе


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА