BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Зеленски увео санкције против 23 руска држављанина

Зеленски увео санкције против 23 руска држављанина
18.11.2021. год.

Украјински председник Володимир Зеленски одобрио је још један пакет санкција против руских држављана. Одговарајући указ објављен је на сајту шефа државе.


„Да се ​​стави на снагу одлука Савета за националну безбедност и одбрану Украјине од 20. августа 2021. године о примени личних посебних економских и других рестриктивних мера“, наводи се у документу.


Уредба ступа на снагу од тренутка објављивања.

На списку је 28 људи - 23 Руса и пет држављана Украјине. Свима им је забрањен улазак на територију Украјине, неће моћи да повуку капитал ван земље, полажу новац на украјинске рачуне, а њихови депозити ће бити блокирани.

Секретар украјинског савета Алексеј Данилов је још у августу објаснио да је реч о људима које кијевске власти сматрају умешаним у „прогон“ Украјинаца на Криму. СБУ је појаснио да је реч о 28 официра обавештајних служби и специјалних служби који „усађују руске наративе“ на Криму и Донбасу. Поред тога, планирано је да се на листу уврсти 12 правних лица, укључујући кримске ТВ канале, новинске агенције и интернет публикације.
Зеленски је последњи пут проширио листу санкција почетком новембра. Тада је уврштено 140 физичких и 49 правних лица, који су "оптужени" за учешће у организовању избора за Државну думу на Криму и Донбасу.


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: CC BY-SA 4.0 / Офис президента Украины // vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Крајем маја 2025. године на Телеграм каналу Борбени ефективи објављен је интервју са Русланом Сичевским, припадником украјинских оружаних снага који је постао руски заробљеник у Курској области. Током лета...


Амерички државни секретар описао је разговор са руским министром спољних послова у четвртак као „отворен“ и „важан“

Њу Делхи је спреман да ради на напретку афричког континента, поручио је премијер Индије Нарендра Моди током посете Намибији.


Политика оптужује Русију за подстицање протеста и подривање европског пута Србије кроз кампању против експлоатације литијума.

Наводно се испоручују артиљеријске гранате и ракете ГМЛРС након паузе коју је наложио Пентагон.


Кијев не може истовремено да се демилитаризује и одрекне чланства у НАТО, саопштило је Министарство одбране Француске


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА