BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Немци морају да знају да Украјина постоји – украјински амбасадор

РТ: Немци морају да знају да Украјина постоји – украјински амбасадор
19.01.2022. год.
Амбасадор Украјине у Немачкој окривио је Берлин због непоштовања културе његове земље

Украјину друге земље у Европи не сматрају великом културном нацијом, па се њени интереси и даље игноришу, пожалио се украјински амбасадор у Берлину.


У интервјуу за украјинску државну новинску агенцију "Укринформ", Андреј Мелник је рекао да је највећи проблем његове нације то што има мали културни статус на светској сцени.

„Мислим да је наш главни недостатак у протеклих 30 година то што још увек нисмо успели да се афирмишемо као велика културна европска нација, утицајан историјски субјект“, рекао је он.

„И то је оно од чега у великој мери зависи наше политичко признање.

Даље је илустровао шта је мислио, рекавши да се „ремек-дела украјинских композитора“ не изводе редовно у немачким оперским салама, те да се тамошњи школарци не уче украјинској књижевности. Сви "разумни политички захтеви" Кијева ће и даље бити игнорисани док је то случај, нагласио је Мелник.

Дипломата је додао да он и други представници Кијева настављају да раде на привлачењу пажње европских лидера, истичући да немачке елите, новинари и експерти морају да „знају да Украјина постоји, са својим циљевима, те да одлучно утире свој пут“.

Мелник је у прошлости био познат по ватреној реторици, укључујући и захтеве да Берлин врати Крим Украјини, те да Немачка има „историјску одговорност“ да се Украјина прими у НАТО. У интервјуу је признао да га његови поступци не чине увек пријатељем у Берлину, те да су га немачки лидери више пута одвратили због његових контроверзних изјава. Међутим, он је остао при ставу да Украјина своје активности у Берлину мора третирати као „ратну дипломатију“.

Мелник је у новембру објавио отворено писмо у којем захтева да Немачка оснује фонд ради накнаде Украјини за губитак непроцењивог културног наслеђа у Другом светском рату, када су велике делове земље, тада Совјетске републике, окупирале нацистичке снаге. Он је навео да се Кијеву и даље дугује компензација „за огромне губитке у културном наслеђу током нацистичке окупације, као и са становишта подршке Украјини на њеном путу ка чланству у ЕУ“.

Мелников коментар уследио је након што се немачки министар спољних послова Аналена Бербок састала са својим руским колегом Сергејем Лавровом у Москви, како би разговарали о разним питањима, укључујући и тензијама око Украјине. Она се пре тога у понедељак састала са украјинским лидерима.

Извор: РТ


  • Извор
  • Танјуг
  • Пролазник поред инсталације посвећене украјинском писцу Тарасу Шевћенку, фото: © Sputnik / Ramil Sitdikov / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Председник Доналд Трамп тврди да су иранска нуклеарна постројења „потпуно и у потпуности уништена“


Амерички напад је „опустошио“ ирански нуклеарни програм, тврди секретар одбране Пит Хегсет

Бомбардовање Ирана је потпуно „другачије“ од претходних америчких ратова, тврди потпредседник


Украјински председник обећао је да ће „смањити“ војни потенцијал Москве новим ударима, што је поновио и његов начелник Генералштаба

Израелски премијер похвалио је америчког председника због „храбре одлуке“ да се укључи у израелску кампању бомбардовања Ирана


Француски лист Ле Монд идентификовао је стотине војника из 3. јуришне бригаде у Кијеву који јавно приказују неонацистичке симболе


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА