BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Вероватноћа значајне ескалације и даље се оцењује као ниска, каже украјински министар одбране

РТ: Вероватноћа значајне ескалације и даље се оцењује као ниска, каже украјински министар одбране
08.02.2022. год.

Упркос тврдњама Запада да је инвазија на Украјину пред вратима, шансе за озбиљну ескалацију на руској граници и даље су мале, рекао је украјински министар одбране.


У саопштењу објављеном на сајту његовог министарства, Алексеј Резников је објаснио да је помоћ страних земаља значајно повећала капацитет Кијева за отпор, али да се не очекује да ће донирано оружје морати да буде ангажовано у скорије време.


„Имамо све информације и реално процењујемо ситуацију. У овом тренутку постоји много различитих хипотетичких процена и прогноза, посебно у страним медијима“, рекао је Резников.

„Дужност војске је да прорачуна све могуће сценарије, чак и оне најгоре, и да учини све да неутралише претње. То је оно што се тренутно дешава. Вероватноћа значајне ескалације од данас и даље се оцењује као ниска.


 


У последња три месеца, западне земље, предвођене САД-ом, оптужују Москву да је наводно распоредила 100.000 војника на граници са Украјином, ради наводне инвазије. Кремљ је ову тврдњу више пута одбацио, а умањио ју је и украјински председник Владимир Зеленски, упркос упозорењима Вашингтона да би наводна инвазија могла да почне у било ком тренутку.


У недељу је саветник Беле куће за националну безбедност Џејк Саливан упозорио да би наводни напад могао бити покренут већ ове недеље.

„Верујемо да постоји веома велика могућност да Владимир Путин нареди напад на Украјину. Може имати више различитих облика. То би се могло догодити већ сутра, или за неколико недеља“, рекао је Саливан.

Као одговор на тврдње о наводној предстојећој инвазији, Москва је оценила западну реторику као „агресивну“ и „опасну“, наводећи да распоређивање трупа у близини руских граница и испоруке оружја Кијеву доводе до погоршања тензија.

Украјински председник је прошлог месеца позвао грађане да остану мирни, наводећи да се опасност од рата није повећала.

„Једини разлог за панику сада је ако, после осам година рата, коначно подлегнемо томе“, рекао је он.

„Подизање новца са наших рачуна, скидање свега са полица, ширење лажних и застрашујућих прича са свим нашим пријатељима и познаницима... Сви наши грађани морају да одахну“.

Извор: РТ


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © Sputnik / Konstantin Mihalchevskiy / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Географија Русије значи да ће њени суседи увек морати да гледају преко рамена


Русија је успела да се избори са западним санкцијама, признао је председник САД

Турнир је окупио рекордни број учесника. 24 екипе из 9 региона (Тјумењ, Чељабинск, Угаљ, Саратов, Магнитогорск, Перм, Нижњи Тагил, Свердловска област и представници свих руских клубова из Јекатеринбурга) изашли...


Како је шеф србског безбедносног сектора предао Американцима поверљива службена документа и саставио прву читуљу србско-руским односима.

Стање на Краматорском правцу на крају дана, 2. јул 2025. године


Вишегодишња операција, како се наводи, није дала никакве доказе, а осумњичени двоструки агент је на крају напустио службу.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА