BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Јутјуб ће блокирати приступ каналима „руских државних медија“

РТ: Јутјуб ће блокирати приступ каналима „руских државних медија“
12.03.2022. год.

Јутјуб, у власништву Гуглове матичне компаније Алфабет, најавио је да ће блокирати приступ каналима „руских државних медија“ широм света и блокирати монетизацију на платформи, наводећи као разлог сукоб у Украјини.


Платформа за дељење видеа ће уклонити садржај који „негира, минимизира или банализује добро документоване насилне догађаје“, јер је то супротности са смерницама заједнице, наводи се у саопштењу Јутјуба, посебно односећи се на садржај „о инвазији Русије на Украјину који крши ову политику."


Блокирајући РТ и Спутњик у Европској унији, на захтев влада ЕУ 1. марта, Јутјуб је јуче објавио да проширује ову цензуру на целу планету, укључујући све канале „повезане са руским државним медијима“.


Промена је „одмах на снази“, наводи се у саопштењу, додајући да ће његовим системима можда требати мало времена да све обраде.

Јутјуб огласи су већ „паузирани“ у Русији, али платформа то сада проширује на „све начине за монетизацију на нашој платформи“ у земљи, што вероватно утиче и на супер-четове и спонзорства.

Извор: РТ

Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.

Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti

 



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: Снимак екрана / Јутјуб/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Технолошки тајкун је наводно страховао да би успех Кијева могао подстаћи Москву на нуклеарни одговор, тврде извори


Данас је објављено да су јединице групације „Восток“ ослободиле два насељена места у југозападном делу ДНР.


Србски министар и функционер СНС, обећао увођење санкција Русији и велике компромисе са Kosovom

  Куповина из удобности дома некада је деловала као луксуз резервисан за будућност. Дана


  Савремено грађевинарство више не подразумева само чврстину конструкције и функционалност простора. Данас се све чешће тра


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА