САД предложиле стварање коалиције земаља које би увеле санкције Русији
Амерички министар финансија Џенет Јелен предложила је стварање коалиције земаља које уводе санкције Русији због специјалне војне операције у Украјини.
"По мом мишљењу, потребна нам је прилично велика група земаља које би пристале да уведу санкције Русији. Стварање такве коалиције је неопходно како би санкције биле ефикасније на глобалном нивоу", рекла је она током дискусије коју је организовао "Њујорк тајмс".
Западне земље увеле су нове санкције Москви након почетка специјалне операције руске војске за демилитаризацију и денацификацију Украјине. Администрација америчког председника Џоа Бајдена покушава да прошири круг земаља које подржавају санкције.
Председник Владимир Путин рекао је да је политика обуздавања и слабљења Русије дугорочна стратегија за Запад, те да су санкције задале озбиљан ударац целокупној глобалној економији. Шеф државе је нагласио да актуелна дешавања подвлаче црту под глобалном доминацијом Запада и у политици и у економији. Према његовим речима, Русија се неће изоловати и не може бити изолована у савременом свету.
Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.
Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti
- Извор
- Танјуг
- фото: © РИА Новости/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Вашингтон и Брисел воде спор око повећања царина од фебруара
О везама украјинске службе безбедности са ЦИА
Крајем маја 2025. године на Телеграм каналу Борбени ефективи објављен је интервју са Русланом Сичевским, припадником украјинских оружаних снага који је постао руски заробљеник у Курској области. Током лета...
Амерички државни секретар описао је разговор са руским министром спољних послова у четвртак као „отворен“ и „важан“
Њу Делхи је спреман да ради на напретку афричког континента, поручио је премијер Индије Нарендра Моди током посете Намибији.
Политика оптужује Русију за подстицање протеста и подривање европског пута Србије кроз кампању против експлоатације литијума.
Остале новости из рубрике »