Ступила на снагу забрана увоза руског угља у ЕУ
Потпуна забрана увоза руског угља у Европску унију, као једна од санкционих мера Запада према Москви, ступила је на снагу данас, 1. августа.
Одговарајућа мера је укључена у пети пакет санкција ЕУ, који је усвојен почетком априла. Документ подразумева постепено одбијање увоза овог ресурса из Русије уз потпуну забрану његовог увоза од данас, преносе РИА Новости.
Према тексту документа, та мера укључује „забрану куповине, увоза или преноса угља и других врста чврстих фосилних горива у Европску унију, ако потичу или се извозе из Русије, почев од августа 2022. године".
У међувремену, Европа, у покушају да смањи потрошњу руског гаса, повећава употребу мање еколошки прихватљивог ресурса у електропривреди. Конкретно, Француска је најавила могуће поновно покретање електране на угаљ Сент Аволд на североистоку земље. Међународна агенција за енергетику (ИЕА) процењује да ће потрошња угља у Европској унији порасти за седам одсто 2022. године, у поређењу са скоком од 14 одсто прошле године.
Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.
Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti
- Извор
- Танјуг
- фото: © РИА Новости / Евгений Епанчинцев/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Крајем маја 2025. године на Телеграм каналу Борбени ефективи објављен је интервју са Русланом Сичевским, припадником украјинских оружаних снага који је постао руски заробљеник у Курској области. Током лета...
Амерички државни секретар описао је разговор са руским министром спољних послова у четвртак као „отворен“ и „важан“
Њу Делхи је спреман да ради на напретку афричког континента, поручио је премијер Индије Нарендра Моди током посете Намибији.
Политика оптужује Русију за подстицање протеста и подривање европског пута Србије кроз кампању против експлоатације литијума.
Наводно се испоручују артиљеријске гранате и ракете ГМЛРС након паузе коју је наложио Пентагон.
Кијев не може истовремено да се демилитаризује и одрекне чланства у НАТО, саопштило је Министарство одбране Француске
Остале новости из рубрике »