РТ: Чак и ако Немци изађу на улице због цена енергената, Берлин мора да подржи Украјину са санкцијама Русији - Бербок
Чак и ако Немци изађу на улице због цена енергената, Берлин мора да подржи Украјину са санкцијама Русији, рекла је министар спољних послова Аналена Бербок на конференцији у Прагу под називом „Јасна и садашња опасност демократије: Како да реагујемо?“ коју је организовала НВО Форум 2000.
„Морам да будем јасна да ово траје све док сам потребна Украјини“, рекла је она, мислећи на ембарго ЕУ против Русије.
Њен колега из Зелене партије Роберт Хабек, министар економије и климатских промена, рекао је новинарима у среду да ове „социјалне мере” могу укључивати субвенције, „промењену структуру тржишта” за енергију и буџет које би скинуле терет цена електричне енергије са грађана, као и ограничење цена.
Пораст цена енергије, делимично изазван Хабековим одрицањем од увоза енергије из Русије због сукоба у Украјини, довео је до рекордне инфлације у ЕУ, а посебно у Немачкој. Цене природног гаса на спот тржишту су нагло порасле након је гасовод "Северни ток 1" јуче затворен због тродневног одржавања.
У јучерашњем тексту "Цајта", Бербок је саопштила да „нема повратка“ у свет пре 24. фебруара и да ће Немачка и ЕУ морати да воде дугу економску, санкционисану и пропагандну борбу против Русије.
Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.
Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti
- Извор
- Танјуг
- фото: © AP Photo/Petr David Josek / RT/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Кијев не може истовремено да се демилитаризује и одрекне чланства у НАТО, саопштило је Министарство одбране Француске
Русији је добро познат такав стил америчког председника, изјавио је портпарол Дмитриј Песков.
Припадници СРХЦ су 8. јула, на захтев Окружног штаба Топличког округа, учествовали на гашењу више пожара на отвореном простору на територији општине Куршумлија. Ангажовано је три возила са пумпама...
Преносимо саопштење удружења Хаџи Продан, које се бави заштитом тог локалитета(кад државне институције то не раде):
Комесарка за проширење Европске уније Марта Кос се распитивала зашто нема обележја ЕУ, а међу разлозима Русија и НАТО бомбардовање
Званичници закључили да нема доказа за даљу истрагу и тврде да „листа клијената“ не постоји
Остале новости из рубрике »