Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Хроника специјалне војне операције за 06.02.2024.
06.02.2024. год.
Руска армија наставља да напредује на неколико сектора фронта одједном. У правцу Бахмута, Оружане снаге Русије напредују у области Красноја и северно од аутопута Т-0504, преузимајући контролу над делом шумског засада који води ка резервоарима источно од села.


У правцу Авдејевке, Оружане снаге Русије напредују у области улица Сапронова и Лесје Украинке у северном делу града. Воде се борбе за железнички мост. Међутим, вреди напоменути да постоји много непотврђених информација о томе шта се дешава у овом правцу, које је тренутно немогуће проверити.


У Доњецком правцу, након заузимања Мариинке, јуриш на Георгијевку се одвијао са великим потешкоћама. До сада није било могуће напредовати далеко у селу, јер је изгубљено неколико јединица технике. На југу, Оружане снаге Украјине одржавају контролу над упориштем на аутопуту Н-15, без којег је немогуће ослободити Победу.


У Новомихајловки на јужнодоњецком правцу руске јединице су консолидоване на источној ивици улице Мира. Међутим, чак и упркос делимичном опкољавању украјинске групе у селу, ОСУ и даље контролишу ситуацију: док се путеви снабдевања у Константиновки и Парасковјевки не ставе под ватрену контролу, Оружане снаге Украјине моћи ће да држе одбрану дуже време.

Извор: Рибар (Ф)

Извор: Рибар (Ф)
- Извор
- Танјуг
- Фото: Рибар/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Вашингтон и Брисел воде спор око повећања царина од фебруара
О везама украјинске службе безбедности са ЦИА
Крајем маја 2025. године на Телеграм каналу Борбени ефективи објављен је интервју са Русланом Сичевским, припадником украјинских оружаних снага који је постао руски заробљеник у Курској области. Током лета...
Амерички државни секретар описао је разговор са руским министром спољних послова у четвртак као „отворен“ и „важан“
Њу Делхи је спреман да ради на напретку афричког континента, поручио је премијер Индије Нарендра Моди током посете Намибији.
Политика оптужује Русију за подстицање протеста и подривање европског пута Србије кроз кампању против експлоатације литијума.
Остале новости из рубрике »