BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Венецуела забринута због протеривања руских дипломата

Венецуела забринута због протеривања руских дипломата
30.03.2018. год.


Влада Венецуеле забринута је због протеривања руских дипломата из више западних земаља и изражава своју солидарност са Москвом, наводи се у саопштењу Министарства спољних послова Венецуеле.


„Председник Венецуеле Николас Мадуро Морос у име Владе и народа Венецуеле изражава солидарност са Владом и народом Руске Федерације и забринутост мерама протеривања руских дипломата који су примениле Сједињене Америчке Државе и неке европске земље“, истиче се у саопштењу.

​Такође се наводи да Венецуела пред међународном заједницом инсистира на прекиду таквих дејстава које нарушавају међународно право и дипломатске конвенције, што само доводи до повећања тензија и нестабилности у свету.  
 


  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Сергей Гунеев/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

На сајту Министарства спољних послова Русије објављен је коментар званичног представника Марије Захарове у вези са незаконитим кривичним гоњењем председника Републике Српске Милорада Додика. Коментар преносимо у целини:


Нови Делхи осудио потез као „непоштен, неоправдан и неразумљив“

Сарајево, 6. август 2025 – Централна изборна комисија Босне и Херцеговине (ЦИК БиХ) на данашњој 39. седници донела је једногласну одлуку о поништавању мандата председнику Репуб


Русија може размештати ракете средњег домета на копну где год сматра да је потребно, изјавио је портпарол Кремља


Израелски премијер наводно је саопштио свом кабинету да ће у потпуности окупирати енклаву, упркос забринутости да би то могло угрозити таоце које држи Хамас.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА