Сијарто: ЕУ примењује двоструке аршине када је у питању „Северни ток 2“
ЕУ примењује двоструке аршине када је у питању "Северни ток 2", рекао је за РИА Новости министар спољних послова и трговине Мађарске Петер Сијарто.
"Ми нисмо део пројекта и не можемо бити против тога", рекао је он.
"Сада опет не видимо подстицаје од стране Комисије. Ја не могу да се сетим ниједног изговора или разлога који би Комисија могла навести као оправдање", рекао је Сијарто.
Русија је 2014. године због положаја Европске Уније обуставила рад на пројекту "Јужни ток", који је требао да прође преко територије Бугарске, Србије и Мађарске.
Пројекат "Северни ток 2" подразумева постављање два крака са укупним капацитетом од 55 милијарди кубних метара годишње кроз Балтичко море, од руске до немачке обале.
Дозволе за изградњу већ су дале Немачка, Финска и Шведска. Остаје још да се добије сагласност Данске.
Против пројекта су неке земље - првенствено Украјина, која се плаши губитка прихода од транзита руског гаса, као и САД, које промовишу амбициозне планове за извоз свог течног природног гаса у Европу.
Поред тога, Летонија, Литванија и Пољска заједнички су саопштиле да нису одобриле изградњу "Северни ток 2", а лидери ових земаља су "сигурни" да је ово политички пројекат.
Русија је више пута затражила да се гасовод не посматра као инструмент утицаја. Према Владимир Путину, Москва се односи на пројекат искључиво као економски.
ИНФОГРАФИКА - Северни ток 2
.jpg)
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Москва је заузврат добила тела 19 својих палих војника од Кијева, изјавио је Владимир Медински.
Постоји „реална шанса“ да се зауставе борбе између Москве и Кијева, изјавио је амерички председник.
Апелационо одељење Суда БиХ одбило је жалбу адвокатског тима председника Републике Српске Милорада Додика, на одлуку Централне изборне комисије БиХ о одузимању мандата. Тражићемо поштовање и слободу на референдуму...
Украјински лидер поново је изјавио да је за преговоре о окончању сукоба са Русијом неопходно успоставити прекид ватре
Амерички председник позвао на трајно решење украјинског сукоба уместо на привремени прекид ватре
Преговори на Аљасци одржани су у атмосфери узајамног поштовања, изјавио је руски председник.
Остале новости из рубрике »