РТ: Не тражимо промену режима у Ирану - Трамп
Вашингтон не тражи промену режима у Ирану, рекао је председник Доналд Трaмп, док Сједињене Државе настављају да појачавају своју војну моћ у региону Залива усред текућих тензија са Техераном.
"Ми не тражимо промену режима, тражимо нуклеарно оружје", изјавио је Трaмп на заједничкој конференцији за новинаре са јапанским премијером Схинзо Абеом у Токију.
Упркос сопственим оштрим речима, Трамп и даље мисли да ће се његова земља "договорити" са Техераном.
Амерички лидер био је у четвородневној званичној посети Јапану, који је понудио посредовање између Вашингтона и Техерана.
“Премијер ми је већ говорио о томе, и верујем да би Иран желео разговарати. А ако желе да разговарају, и ми бисмо желели да разговарамо", рекао је Трамп.
"Видећемо шта се дешава ... нико не жели да види страшне ствари, посебно ја."
Извор: Восток / РТ
- Извор
- фото: © AFP/US NAVY / RT/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
У контексту неодрживости „дејтонске Босне“, Американци мало-мало па поруче како имају свој „незавршен посао на Балкану“. Хоће ли им Руси дозволити да на босанском „огледном геополитичком пољу“ покушају да...
Сви сте некада видјели овај лик на новчаници од 50 конвертибилних марака...
Портпарол руског председника Дмитриј Песков прокоментарисао је у разговору с новинарима изјаву Спољне обавештајне службе (СВР) о плановима западних земаља да замене Владимира Зеленског.
Руска телевизија се суочава са цензуром и правним препрекама у САД од 2017. године
Владимир Зеленски потписао закон којим се мушкарцима старијим од 60 година дозвољава да ступе у војну службу по уговору.
Ким Јо-џонг, сестра севернокорејског лидера, поручила да добри односи њеног брата с Доналдом Трампом нису изговор за денуклеаризацију.
Остале новости из рубрике »