BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Обележена 204. годишњица од смрти Ђорђа Петровића - Карађорђа

Обележена 204. годишњица од смрти Ђорђа Петровића - Карађорђа
26.07.2021. год.

Делегација Министарства одбране и Војске Србије положила је венце и одала почаст поводом обележавања 204. годишњице од смрти Ђорђа Петровића-Карађорђа, вође Првог србског устанка, у цркви Светог Ђорђа на Опленцу код Тополе.

Државни секретар у Министарству за рад, запошљавање, борачка и сoцијална питања, Миодраг Капор предводио је церемонију, а венце су положили и помоћник министра унутрашњих послова Жељко Веселиновић, председник Општине Топола Игор Петровић, представници „Задужбине краља Петра Првог“, удружења за неговање традиција ослободилачких ратова Србије и грађани.

Вожд Ђорђе Петровић Карађорђе, предводник Првог србског устанка, убијен је у Радовањском лугу код Велике Плане 25. јула 1817. године , а сахрањен у саркофагу  које се налази у цркви светог Ђорђа на Опленцу.


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: royalfamily.org/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Руске снаге су гађале непријатељске објекте у Кривом Рогу, Харкову, Виници, Измаилу, као и противваздушни систем у предграђу Одесе.


О везама украјинске службе безбедности са ЦИА

Наводно се испоручују артиљеријске гранате и ракете ГМЛРС након паузе коју је наложио Пентагон.


Географија Русије значи да ће њени суседи увек морати да гледају преко рамена

Стање на Краматорском правцу на крају дана, 2. јул 2025. године


Вишегодишња операција, како се наводи, није дала никакве доказе, а осумњичени двоструки агент је на крају напустио службу.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА