BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Ванземаљске сонде осматрају Земљу? Научник упозорава на могуће шпијуне у нашем Сунчевом систему

РТ: Ванземаљске сонде осматрају Земљу? Научник упозорава на могуће шпијуне у нашем Сунчевом систему
02.10.2019. год.


Да ли је Земља под будним оком „скривених“ ванземаљских шпијунских сонди? Један амерички физичар тврди да, иако је то далека могућност - не би шкодило да пошаљемо сопствене сонде да бисмо је погледали и уверили се.

Физичар и независни истраживач СЕТИ (Search for Extraterrestrial Intelligence) Џејмс Бенфорд је изјавио да су оближњи астероиди који прате Земљину орбиту идеално место за ванземаљско шпијунско место. Он је своја открића, под називом „У потрази за Луркерсима“, прошлог месеца објавио у часопису "Астрономски журнал".


„Сонда која се налази у близини могла би бити сво време док наша цивилизација развије технологију која би могла да је нађе, и једном када се ступи у контакт, помоћу ње би могао да се започне разговор у реалном времену“, написао је Бенфорд у свом раду.

То би могло рутинско извештавање о нашој биосфери и цивилизацији.

У свом раду, Бенфорд не нуди само „могуће локације за ванземаљске сонде“, већ предлаже начине како истраживачи могу тражити доказе о ванземаљској техници, од коришћења оптичких и радио-телескопа до слања космичког брода.

С обзиром на његову близину и сталну присутност према Земљи, могло би се помислити да би Месец био боље место за шпијунску станицу од удаљенијих астероида, али Бенфорд наводи да је било који одређени део месечеве површине „у тами две недеље истовремено“, ускраћујући на тај начин било какавој сонди на соларну енергију да функционише. Постављање сонди преблизу Земљи такође би могло представљати проблем, јер, како каже Бенфорд, И-Ти би вероватно желели да остану неоткривени.

Чини се да је најближи коорбитални астероид у стабилној орбити која ће вековима пратити Земљу. Иако остаје још много тога да се научи о овим телима, Бенфорд је рекао да би они могли одлична тачка за ванземаљску сонду ако имају сталне орбите током дугог временског периода.


Иако Бенфорд признаје да је идеја на дугом штапу, он каже да нема шта да изгубити од таквог става и истраживања, већ само да ће се створити нова знања.

"Ако ништа не нађемо, то значи да нико није дошо и посматрао живот на Земљи милијардама година", рекао је Бенфорд.

"То је велико изненађење, запањујућа ствар", додаје он.

Паул Дејвис, физичар и астробиолог на Државном универзитету у Аризони, такође сумња да ће наћи технологију за осматрање ванземаљаца било где у близини Земље, али је рекао да би то свеједно било корисно за науку да се провери.

"Колика је вероватноћа да ће ванземаљска сонда бити на неком од ових астероида, очигледно је крајње мало вероватно, али ако то мало кошта, зашто не би проверили? Чак и ако не нађемо И-Ти-ја, можда ћемо пронаћи нешто занимљиво", рекао је Дејвис.


  • Извор
  • Фото: © AFP / NASA Handout / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међутим, космичка питања и напори да се неутралишу претње које се могу појавити у свемирској сфери треба стално да буду у центру пажње владе, истакао је руски председник.


Lekari širom sveta redom upozoravaju na novu opasnu pandemiju. Ne, nije u pitanju nova varijanta koronavirusa (iako su respiratorni viusi i dalje veliki problem u mnogim Azijskim zemljama). Ovog...

Агенција не жели да „друга питања“ ометају орбитално партнерство


Олег Кононенко је сада провео више времена него било ко други у орбити

Vodonik je postao ključna reč u razgovorima o budućnosti transporta i smanjenju emisije štetnih gasova. Vozila na vodonik predstavljaju jedan od najvažnijih koraka ka održivoj i ekološki prihvatljivijoj mobilnosti...


Međunarodna svemirska stanica (ISS) predstavlja jedno od najvećih dostignuća ljudske tehnologije i saradnje na međunarodnom nivou. Ova laboratorija u orbiti Zemlje, smeštena u svemiru već više od dve decenije,...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА