РТ: „Службе нису сматрале ове информације веродостојним“: Трамп објаснио зашто није упознат са „руским злим намерама“ у Авганистану
Америчке безбедносне агенције нису пронашле никакве обавештајне податке о томе да је Москва нудила богатства за ликвидацију америчких снага у Авганистану, који би били довољно веродостојни да би обавестили њега или његовог заменика, изјавио је амерички председник Доналд Трамп.
У још једном налету анонимних тврдњи, амерички председник је у недељу вече саопштио да су америчке обавештајне службе „само известиле да нису сматрале ове информације веродостојним и зато их нису пријавиле мени или (потпредседнику Мајку Пенсу)“.
Њујорк тајмс је први објавио наводе да је руска војна обавештајна служба наводно плаћала милитанте повезане са талибанима у Авганистану да нападају НАТО војнике. Оптужен да је за то знао од марта, али да није реаговао, Трамп се суочио са лавином оптужби за издају од стране својих критичара.
Прича о шпијунском трилеру се, међутим, брзо распала након што је готово свака поменута страна оповргнула тврдње (осим можда „заробљених авганистанских милитаната и криминалаца“ који су то наводно говорили током испитивања).
Бела кућа и амерички директор Националне обавештајне службе Џон Рачлиф негирали су да је брифинг описан у извештају икада одржан.
Министарство спољних послова Русије је одбацило тврдње које „јасно илуструју ниске интелектуалне способности пропагандиста из америчких обавештајних служби, који уместо да измисле нешто веродостојније, прибегавају стварању таквих глупости“.
Чак су и талибани исмејали извештај, саопштивши да им никада није био потребан додатни подстицај за борбу са страних освајача:
"Наша циљана убиства и атентати су били и годинама раније и то радимо из сопствених ресурса."
Извор: Восток / РТ
- Извор
- Танјуг
- фото: © Reuters / Shamil Zhumatov / RT/ vostok.rs
- Повезане теме
- Русија
- САД
- Авганистан
- Трамп
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Одлука о постепеном гашењу нуклеарне енергетике, која је довела до раста цена енергије, била је дубоко погрешна, изјавио је канцелар.
Обавештајни агент је, према наводима званичника, радио у Амбасади Велике Британије у Москви.
Потпредседник САД Џеј Ди Венс дао је одлучујући глас којим је блокирана резолуција која би ограничила Трампова ратна овлашћења против Каракаса.
Московске снаге настављају напредовање без обзира на све покушаје да се оно заустави, изјавио је генерал Валериј Герасимов.
Генерал Ратко Младић, чије је здравствено стање и даље лоше, прославио је Божић у капели у хашкој притворској болници, уз литургију и са духовником хашких оптуженика Војиславом Билбијом, рекао...
Остале новости из рубрике »





















