Početna stranica > Novosti

Podgorička „slobodna teritorija” počinje protestne šetnje po Crnoj Gori

02.10.2015. god.


Demokratski front (DF) organizovaće od ponedeljka protestne šetnje u gradovima Crne Gore u kojima je na vlasti Demokratska partija socijalista (DPS) i zahtevati uspostavljanje prelazne vlasti na lokalnom nivou, najavljeno je večeras na protestu ispred Skupštine.

Funkcioner DF-a, Andrija Mandić rekao je da prva protesna šetnja treba da pođe od „ovog oslobođenog prostora, od ovog mesta slobode”.

„Od ponedeljka u gradovima u kojima se nalazi na vlasti DPS, odnosno onim gradovima gde su pokradeni lokalni izbori otpočeće šetnje probuđenog naroda, postaviće se zahtevi da se uspostave prelazne lokalne vlasti koje će pripremiti prve fer i slobodne izbore”, poručio je Mandić.

On je kazao da je predsjedništvo DF-a analiziralo dosadašnje proteste i da su, kako je naveo Mandić, oduševljeni.

„Metod nenasilne borbe, koji je odabrao DF, tako je postavljen da diktatorski režimi poput režima Mila Đukanovića ne mogu nikako drugačije bez da prihvate ono što mi tražimo”, naglasio je Mandić.

On je pozdravio prisutne studente i radnike, kojih je, prema njegovim rečima, svakog dana sve više. „To je snaga koja će doneti promene u Crnoj Gori”.

Funkcioner DF-a, Janko Vučinić kazao je da je ta partija čvrsto odlučila da istraje da i pobedi kako bi srušili „mafijaški režim i izgradili novu slobodnu, demokratsku i građansku Crnu Goru”.

„Poručujem šefu organizovanog kriminala Milu Đukanoviću da uradi nešto najbolje za narod i državu, a to je da da ostavku”, rekao je Vučinić.

Student Pravnog fakulteta, Miloš Simonović kazao je da je neophodno, da bi gradili bolje i lepše društvo, skinuti sa vlasti premijera i postaviti na čelo države iskusne, časne i poštene ljude koji će doneti nešto dobro narodu.

On je pozvao sve studente da se priključe protestima. „Pozivam sve uspavane i strašljive studente da se ne boje i da se pridruže protestima kako bismo zajedno otvorili put slobodi. Budimo ljudi, jer sloboda traži ljude”.



Predsednik Opštine Berane, Goran Kiković poželeo je prisutnima srećnu slobodu.

„Nek je srećna sloboda iz slobodnih Berana gde smo se pre pola godine oslobodili od okupatorskog, lopovskog i mafijaškog režima Mila Đukanovića”, poručio je Kiković.

On je kazao da se mora protestovati svakog dana kako bi se oslobodili iz „mafijaškog korumpiranog režima, da pohapsimo sve strine, bebe, tetke Mila Đukanovića i Svetozara Marovića i tih lopova koji 25 godina uništavaju i kradu Crnu Goru”.

Kiković je ponovio da oni traže prve slobodne i poštene izbore u Crnoj Gori, jer nikad do sad, kako je naveo, oni nisu organizovani.

Predsednik mreže mladih Pokreta za promjene, Nikola Bajčetić podsetio je da su se predstavnici Studentskog parlamenta Univerziteta Crne Gore (UCG) ogradili od prisustva protestima i rekli da neće da imaju nikakve veze sa njima, kao i da ne podržavaju ni vlast, ni opoziciju.



„Sram vas bilo predstavnici studenata UCG. Sram vas bilo, stidite se. Uzmite metlu i počistite vaše predstavnike i dođite ovde da se borimo za slobodu”, poručio je Bajčetić.

Član predsedništva Demokratske narodne partije, Ljiljana Jančovska kazala je da je protest dokaz da se u Crnoj Gori ne živi bolje. „Ova vlast nam je omogućila da živimo na ivici egzistencije, da nam je gorivo luksuz, da na Zavodu za zapošljavanje čekamo godinama, a jedina mogućnost zaposlenja su Plantaže”.

Predsednik partije udruženih penzionera i invalida, Vojo Vuletić podsetio je da je danas Dan starih „ali starih izmučenih, obolelih, poniženih, obespravljenih, osiromašenih”.

On je ukazao na podatke prema kojima je od 2010. godine do avgusta ove godine zaposleno osam hiljada i 900 novih radnika, a u penziju je pošlo 15 hiljada i 370 radnika.

„Kuku toj državi gde raste broj penzionera, a smanjuje se broj zaposlenih, ta ekonomija i socijalna politika jednostavno je u propasti”, kazao je Vuletić.

Okupljeni su krenuli u šetnju ulicom Slobode do gradskog trga, kako bi, prema rečima Mandića, nedobronamerni videli koliko je prisutnih.

Mandić je kazao da su govorili kako je na protestima desetak ljudi ili nekoliko stotina. „A mi smo im napunili večeras i trg, i ulicu Slobode”.

On je i naveo podatak da je u organizacionom odboru te partije 500 redara koji obezbeđuju skup.

Prema rečima organizatora protesta, lekari iz crnogorskih zdravstvenih ustanova podržali su proteste i ocenili da je dužnost svakog čoveka, a naročito intelektualca da podrži borbu građana za fer i slobodne izbore koji su osnovni preduslov za ulazak Crne Gore u društvo demokratskih država.



  • Izvor
  • / vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Novi kanal će pomoći u rešavanju incidenata u strateškom plovnom putu, usred protivrečnih uputstava za brodovlasnike....


Zapad se priprema za rat punog obima do 2030. godine, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško...

Globalni gigant Glovo napušta BiH, a domaća aplikacija Ordera preuzima tržište dostave hrane. Restorani i kupci masovno prelaze na pouzdano domaće rješenje — koje svoju mrežu već širi i...


Savremena astronomija već dugo nije vezana samo za optičko posmatranje neba teleskopima, već je ona postala i nauka o ogromnin bazama podataka. Teleskopi nove generacije svake noći generišu terabajte...

Vašingtonska asocijacija biciklista (WABA) po prvi put je organizovala diplomatsku biciklističku vožnju povodom Svetskog dana bicikla, okupivši predstavnike više od 40 diplomatskih misija u Vašingtonu. Organizatori su naj...


Američki predsednik je, kako se navodi, pozvao izraelskog premijera da ne pokreće ponovo rat punih razmera sa Iranom....


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA