Početna stranica > Novosti

Vučić: Ne vidim ništa loše u Sporuzumu Srbija-NATO

Vučić: Ne vidim ništa loše u Sporuzumu Srbija-NATO
22.03.2016. god.


Premijer Aleksandar Vučić izjavio je da ne zna čemu bi vodio referendum o pristupanju Srbije NATO-u, budući da je Srbija vojno neutralna država.

„Zašto bismo trošili novac, samo da bi neko mogao da kaže da smo veliki heroji? To ne donosi posao, to samo unosi štetu i više strasti i emocija i ne bi bio odgovoran potez za Srbiju“, rekao je Vučić.

On je naveo da Srbija ima skupštinsku deklaraciju o vojnoj neutralnosti i da ne razume čemu bi vodilo raspisivanje referenduma.

O tom referendumu je govorio i predsednik Srbije, a premijer kaže:

„Veoma poštujem predsednika Republike, ali moj stav je da ne znam čemu vode nametnuta pitanja“, rekao je Vučić.

Vučić je rekao i da građane, sa kojima je razgovarao širom Srbije, ne zanima referendum o NATO-u, već kako da dođu do posla i reše svakodnevne probleme.

Vučić je rekao i da se nije stideo sporazuma sa NATO-om koji je nedavno ratifikovala Skupština Srbije i istakao da u njemu nema ništa loše.

Govoreći o predstojećoj godišnjici NATO bombardovanja 24. marta, Vučić je rekao da će ona biti obeležena u Varvarinu, gde je poginula mala Sanja.

„Naša namera je bila da zato odemo u Varvarin i da pokažemo da su nam važne žrtve i u Beogradu i u Batajnici i u Varvarinu“, rekao je Vučić.

On je naveo da će govor, koji, kaže, piše već tri noći, govoriti o zločinu čija je žrtva bio naš narod, ali i o potrebi da se okrenemo budućnosti i da razmišljamo o onome pred nama.

Taj govor SNS-u neće doneti političke poene u izbornoj kampanji, uveren je premijer.

„Završićemo u 14 sati manifestaciju, a onda počinje presuda Radovanu Karadžiću, za koju sam siguran da će biti 100 odsto negativno prihvaćena od građana Srbije i biće teško napraviti dobru i pravičnu reakciju Vlade. Radim na tome temeljnije i detaljnije“, rekao je Vučić.

On je takođe istakao, povodom godišnjice NATO bombardovanja, da želi da se posveti tome da u budućnosti ne bude novih žrtava.

Polemišući o broju žrtava koje su tada stradale na Kosovu, Vučić je rekao da se one mere hiljadama, a ne stotinama.

„Mislim da se broj žrtava meri hiljadama a ne stotinama, kao što ne mislim da se meri desetinama hiljada. Za mene ne postoji razlika između stradanja srbskog civila i srbskog vojnika jer su to nevine žrtve. Mi nismo otvorili paljbu ni na jednu NATO zemlju i ničim nismo izazvali NATO agresiju“, rekao je Vučić.



  • Izvor
  • / vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Novi kanal će pomoći u rešavanju incidenata u strateškom plovnom putu, usred protivrečnih uputstava za brodovlasnike....


Zapad se priprema za rat punog obima do 2030. godine, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško...

Globalni gigant Glovo napušta BiH, a domaća aplikacija Ordera preuzima tržište dostave hrane. Restorani i kupci masovno prelaze na pouzdano domaće rješenje — koje svoju mrežu već širi i...


Savremena astronomija već dugo nije vezana samo za optičko posmatranje neba teleskopima, već je ona postala i nauka o ogromnin bazama podataka. Teleskopi nove generacije svake noći generišu terabajte...

Vašingtonska asocijacija biciklista (WABA) po prvi put je organizovala diplomatsku biciklističku vožnju povodom Svetskog dana bicikla, okupivši predstavnike više od 40 diplomatskih misija u Vašingtonu. Organizatori su naj...


Američki predsednik je, kako se navodi, pozvao izraelskog premijera da ne pokreće ponovo rat punih razmera sa Iranom....


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA