Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Propada dogovor Bosića i Dodika?
06.11.2010. god.
Predsednici regionalnih i opštinskih odbora SDS-a zahtevaće od rukovodstva stranke na sutrašnjoj sednici Glavnog odbora u Istočnom Sarajevu da podršku Dodiku i SNSD-u u zajedničkim institucijama BiH uslove ulaskom SDS-a u Vladu RS! U suprotnom, SDS će podržati ideju da na čelu Sveta ministara bude Zlatko Lagumdžija, lider SDP BiH!
Kako Press RS saznaje, regionalni i opštinski odbori smatraju da bi podrška Dodikovom SNSD-u samo na nivou BiH nanela neprocenjivu štetu dugoročnim interesima SDS-a i opasno ugrozila čak i opstanak stranke na političkoj sceni u naredne četiri godine.
Sagovornik našeg lista iz najužeg rukovodstva SDS-a ističe da se za koaliciju sa SNSD-om zalaže samo manji broj istaknutih stranačkih funkcionera.
- Većina regionalnih i opštinskih odbora smatra da je odluka Mladena Bosića i njegovih najbližih saradnika da sa SNSD-om ostvare saradnju samo na državnom nivou, a u RS da ostanu i dalje opozicija, potpuno neprihvatljiva - kaže naš izvor.
On objašnjava da bi podrška SNSD-u u institucijama BiH donela korist jedino nekolicini stranačkih funkcionera zagrejanih za fotelje u Savetu ministara i raznim državnim agencijama i ustanovama.
- Većina članova GO smatra da je neophodno uceniti Dodika učešćem SDS-a i u vlasti na nivou RS. Ako to Dodik ne prihvati, SDS će podržati Lagumdžijin SDP prilikom formiranja buduće vlasti - tvrdi naš sagovornik.
Proteklih dana, priča naš sagovornik, članovi Glavnog odbora se stalno konsultuju i traže podršku za svoj plan da se Dodik i SNSD ucene. Ipak, njihov plan ima i moćne protivnike, jer se za saradnju s Dodikom zalažu zamenik predsednika SDS-a Predrag Kovač, potpredsednik stranke Ognjen Tadić i predsednik Gradskog odbora SDS-a u Istočnom Sarajevu Darko Babalj.
- Njih trojica i lider SDS-a Mladen Bosić glavni su kreatori ideje o saradnji SDS-a s Dodikom na državnom nivou, a da u RS stranka zadrži opozicioni status. S obzirom na to da ubedljiva većina u Glavnom odboru ne deli njihovo mišljenje, izvesno je da će na predstojećoj sednici biti usvojena odluka kojom će SDS od SNSD-a tražiti učešće u vlasti i u RS u skladu s ostvarenim izbornim rezultatima - tvrde naši izvori.
S druge strane, u SNSD-u ističu da nisu iznenađeni ponašanjem dela rukovodstva SDS-a. Član Glavnog odbora SNSD-a Siniša Dodik smatra da u SDS-u, posebno u njegovom „istočnom krilu", postoji snažna struja koja se protivi postizanju dogovora ove dve stranke.
- Oni se od početka pregovora sa SNSD-om protive koaliciji na državnom nivou. Zato je sednica GO SDS-a i zakazana u Istočnom Sarajevu, a ne u Banjaluci ili Bijeljini. U SDS-u postoji značajan broj ljudi koji su skloni da koaliciju prave s Lagumdžijom, što najbolje govori o njima i o njihovoj „borbi" za interese RS - kaže Dodik.
Kovač: Glavni Odbor će odlučiti o svemu
Zamenik predsednika SDS-a Predrag Kovač potvrdio je za Press RS da će na sutrašnjoj sednici Glavnog odbora biti raspravljano o platformi zajedničkog delovanja SDS-a i SNSD-a u institucijama BiH.
- Po statutu stranke, Glavni odbor je nadležan da donosi odluke vezane za formiranje koalicija, tako da bi sutra trebalo da bude jasnija sudbina dokumenta koji su pre nekoliko dana u Banjaluci potpisali predsednici Bosić i Dodik. To je sve što sada mogu da kažem - rekao je Kovač.
Kako Press RS saznaje, regionalni i opštinski odbori smatraju da bi podrška Dodikovom SNSD-u samo na nivou BiH nanela neprocenjivu štetu dugoročnim interesima SDS-a i opasno ugrozila čak i opstanak stranke na političkoj sceni u naredne četiri godine.
Sagovornik našeg lista iz najužeg rukovodstva SDS-a ističe da se za koaliciju sa SNSD-om zalaže samo manji broj istaknutih stranačkih funkcionera.
- Većina regionalnih i opštinskih odbora smatra da je odluka Mladena Bosića i njegovih najbližih saradnika da sa SNSD-om ostvare saradnju samo na državnom nivou, a u RS da ostanu i dalje opozicija, potpuno neprihvatljiva - kaže naš izvor.
On objašnjava da bi podrška SNSD-u u institucijama BiH donela korist jedino nekolicini stranačkih funkcionera zagrejanih za fotelje u Savetu ministara i raznim državnim agencijama i ustanovama.
- Većina članova GO smatra da je neophodno uceniti Dodika učešćem SDS-a i u vlasti na nivou RS. Ako to Dodik ne prihvati, SDS će podržati Lagumdžijin SDP prilikom formiranja buduće vlasti - tvrdi naš sagovornik.
Proteklih dana, priča naš sagovornik, članovi Glavnog odbora se stalno konsultuju i traže podršku za svoj plan da se Dodik i SNSD ucene. Ipak, njihov plan ima i moćne protivnike, jer se za saradnju s Dodikom zalažu zamenik predsednika SDS-a Predrag Kovač, potpredsednik stranke Ognjen Tadić i predsednik Gradskog odbora SDS-a u Istočnom Sarajevu Darko Babalj.
- Njih trojica i lider SDS-a Mladen Bosić glavni su kreatori ideje o saradnji SDS-a s Dodikom na državnom nivou, a da u RS stranka zadrži opozicioni status. S obzirom na to da ubedljiva većina u Glavnom odboru ne deli njihovo mišljenje, izvesno je da će na predstojećoj sednici biti usvojena odluka kojom će SDS od SNSD-a tražiti učešće u vlasti i u RS u skladu s ostvarenim izbornim rezultatima - tvrde naši izvori.
S druge strane, u SNSD-u ističu da nisu iznenađeni ponašanjem dela rukovodstva SDS-a. Član Glavnog odbora SNSD-a Siniša Dodik smatra da u SDS-u, posebno u njegovom „istočnom krilu", postoji snažna struja koja se protivi postizanju dogovora ove dve stranke.
- Oni se od početka pregovora sa SNSD-om protive koaliciji na državnom nivou. Zato je sednica GO SDS-a i zakazana u Istočnom Sarajevu, a ne u Banjaluci ili Bijeljini. U SDS-u postoji značajan broj ljudi koji su skloni da koaliciju prave s Lagumdžijom, što najbolje govori o njima i o njihovoj „borbi" za interese RS - kaže Dodik.
Kovač: Glavni Odbor će odlučiti o svemu
Zamenik predsednika SDS-a Predrag Kovač potvrdio je za Press RS da će na sutrašnjoj sednici Glavnog odbora biti raspravljano o platformi zajedničkog delovanja SDS-a i SNSD-a u institucijama BiH.
- Po statutu stranke, Glavni odbor je nadležan da donosi odluke vezane za formiranje koalicija, tako da bi sutra trebalo da bude jasnija sudbina dokumenta koji su pre nekoliko dana u Banjaluci potpisali predsednici Bosić i Dodik. To je sve što sada mogu da kažem - rekao je Kovač.
- Izvor
- PressOnline
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Zemlja je očuvala svoju ekonomsku nezavisnost uprkos nepovoljnim spoljnim uslovima, izjavio je ministar finansija Anton Siluanov na PMEF-u....
Odluka je zasnovana na činjenici da tužba Centralne banke Rusije protiv Juroklir banke nije priznata po pravu EU i Juroklir „ne priznaje nadležnost suda“...
Abu Dabi ima „suvereno” pravo da donosi takve odluke, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov....
Taj potez UAE predstavlja značajan udarac za globalnu organizaciju velikih proizvođača nafte....
Kijev je od januara obustavio isporuke ruske sirove nafte, što je izazvalo spor sa članicama EU, Mađarskom i Slovačkom...
Ogromna sredstva namenjena vojnom jačanju povećavaju rizik od korupcije, upozorava prvi čovek OLAF-a...
Ostale novosti iz rubrike »






.jpg)









