Početna stranica > Novosti

Gavranović: Za prigovore građana otvoriću direktan telefon u kancelariji

Gavranović: Za prigovore građana otvoriću direktan telefon u kancelariji
25.09.2012. god.

Kandidat SNSD-a za gradonačelnika Banjaluke Slobodan Gavranović poručio je

danas na predizbornom skupu u naselju Nova Varoš da će kada postane gradonačelnik
u svojoj kancelariji imati dežurni telefon koji će građanima Banjaluke biti na
raspolaganju za sve prigovore, žalbe i sugestije.

- Očekujem da se na ovaj telefon jave svi oni koji budu imali dokaz da se bilo koji
činovnik gradske administracije ogriješio o njihovo pravo ili zloupotrijebe položaj
i svi će biti sankcionsani. Našu gradsku upravu učinićemo još efikasnijim servisom
građana. To neće biti nikakv državni aparat, nego servis na usluzi građanima Banjaluke.

Mora tako da bude, svi oni su tamo radi vas i ne dolazite vi tamo radi njih – istakao je
Gavranović.
 
Gavranović je istakao da će njegov prioritet biti dovođenje investitora i otvaranje
novih radnih mjesta, jer mladi ljudi moraju da imaju budućnost i ostanu u svom gradu.

- Jedan od najznačanijih projekata je Tehnološki biznis park, kojim će se
obezbijediti otvaranje 200 novih malih preduzeća i između pet i šest hiljada novih
radnih mjesta. Vlada RS već je dala pet miliona maraka za ovaj projekat – naglasio je
Gavranović.

Dodao je da je potpisan i Ugovor o gasifikaciji Banjaluke, vrijedan 160 miliona,
zahvaljujući kome će Banjaluka spremno dočekati Južni tok.

Gavranović je govorio i o infrastrukturnim projektima koje ima namjeru da
realizuje kao što su izgradnja istočnog tranzita, mostova, vrtića, škola.
- Radićemo i rekonstrukciju toplifikacionog sistema i proširiti njegove
kapacitete - naglasio je Gavranović.
 
Dodao je da će biti izgrađeni novi parkovi, šetališta, uređene obale Vrbasa i
rekonstruisana tvrđava Kastel.
 
Naglasio je da će posebnu brigu voditi i o socijalno ugroženim stanovnicima i
penzionerima, kojima će pomagati kroz razne subvencije.

- Posebnu odgovornost imamo prema prema porodicama poginulih boraca i ratnim
vojnim invalidima, jer su oni najzaslužniji što danas imamo Republiku Srpsku. Grad
Banjaluka planira da stambeno zbrine oko 300 porodica iz ove kategorije čije je stambeno
 
pitanje ostalo neriješeno – istakao je Gavranović.

Dodao je da će okupiti tim koji će da „zasuče rukave“ i da će ono što je planirao i
sprovesti.


  • Izvor
  • Pres služba kandidata SNSD-a za gradonačelnika Banjaluke


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Zemlja je očuvala svoju ekonomsku nezavisnost uprkos nepovoljnim spoljnim uslovima, izjavio je ministar finansija Anton Siluanov na PMEF-u....


Odluka je zasnovana na činjenici da tužba Centralne banke Rusije protiv Juroklir banke nije priznata po pravu EU i Juroklir „ne priznaje nadležnost suda“...

Abu Dabi ima „suvereno” pravo da donosi takve odluke, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov....


Taj potez UAE predstavlja značajan udarac za globalnu organizaciju velikih proizvođača nafte....

Kijev je od januara obustavio isporuke ruske sirove nafte, što je izazvalo spor sa članicama EU, Mađarskom i Slovačkom...


Ogromna sredstva namenjena vojnom jačanju povećavaju rizik od korupcije, upozorava prvi čovek OLAF-a...


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA