Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Delegacija Vlade Srbije u Banjaluci
14.07.2009. god.
Delegacija Vlade Srbije, predvođena ministrom ekonomije i regionalnog razvoja Mlađanom Dinkićem, dolazi danas u posjetu Banjaluci, gdje će sa predstavnicima Vlade Republike Srpske započeti realizaciju sporazuma o privrednoj saradnji.
U Administrativnom centru Vlade RS u biće potpisan ugovor sa bankama o regulisanju međusobnih odnosa u vezi subvencionisanja kamatnih stopa za kredite za nabavku određenih trajnih potrošnih dobara u ovoj godini, saopšteno je iz Biroa Vlade RS za odnose sa javnošću.
Sporazum će, u prisustvu premijera RS Milorada Dodika, potpisati ministar finansija RS Aleksandar Džombić i direktori banaka.
Nakon potpisivanja sporazuma predviđene su izjave za novinare.
U krugu preduzeća "Agrokop" u Kobatovcima, kod Laktaša, biće uručeno 30 traktora beogradske fabrike IMT namijenjenih poljoprivrednicima Srpske.
Uručenju trakotora prisustvovaće Dinkić, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS Radivoje Bratić, generalni direktor fabrike IMT Novi Beograd Slobodan Petrović, generalni direktor zastupništva "Agrokop" Kobatovci - Aleksandrovac Milan Keserović i generalni direktor "Jugometala" Bijeljina Saša Milosavljević.
Protokolom su, nakon uručenja traktora, predviđene i izjave za novinare.
Delegacije vlada RS i Srbije u 10.30 časova posjetiće preduzeće "Nova drvna industrija Vrbas" Banjaluka, a nakon toga u krugu preduzeća predviđene su izjave.
U delegaciji će biti Dinkić, te ministri industrije, energetike i rudarstva RS i finasija RS Slobodan Puhalac i Aleksandar Džombić, direktor i predsjednik Privredne komore RS Dragica Ristić i Borko Đurić.
Za 15.00 časova u velikoj konferencijskoj sali Administrativnog centra Vlade RS planiran je okrugli sto na temu "Mjere za ublažavanje negativnih efekata svjetske ekonomske krize na RS", te razgovor sa predstavnicima Privredne komore RS o aktuelnim problemima privrednika RS.
U radu skupa učestvovaće Dinkić i ministri RS, te predstavnici Privredne komore RS, navodi se u saopštenju.
Predstavnici vlada Srbije i RS potpisali su 15. juna u Beogradu Sporazum o saradnji u oblasti privrede, koji se odnosi na izvoz i kupovinu automobila "fijat punto", traktora "IMT", namještaja i korišćenje turističkih aranžmana pod subvencionisanim uslovima.
Dokument su u Palati Srbije potpisali potpredsjednici vlada Mlađan Dinkić i Jasna Brkić, u prisustvu premijera Srbije i RS Mirka Cvetkovića i Milorada Dodika, kao i potpredsjednika "Fijat grupe" Alfreda Altavile
U Administrativnom centru Vlade RS u biće potpisan ugovor sa bankama o regulisanju međusobnih odnosa u vezi subvencionisanja kamatnih stopa za kredite za nabavku određenih trajnih potrošnih dobara u ovoj godini, saopšteno je iz Biroa Vlade RS za odnose sa javnošću.
Sporazum će, u prisustvu premijera RS Milorada Dodika, potpisati ministar finansija RS Aleksandar Džombić i direktori banaka.
Nakon potpisivanja sporazuma predviđene su izjave za novinare.
U krugu preduzeća "Agrokop" u Kobatovcima, kod Laktaša, biće uručeno 30 traktora beogradske fabrike IMT namijenjenih poljoprivrednicima Srpske.
Uručenju trakotora prisustvovaće Dinkić, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS Radivoje Bratić, generalni direktor fabrike IMT Novi Beograd Slobodan Petrović, generalni direktor zastupništva "Agrokop" Kobatovci - Aleksandrovac Milan Keserović i generalni direktor "Jugometala" Bijeljina Saša Milosavljević.
Protokolom su, nakon uručenja traktora, predviđene i izjave za novinare.
Delegacije vlada RS i Srbije u 10.30 časova posjetiće preduzeće "Nova drvna industrija Vrbas" Banjaluka, a nakon toga u krugu preduzeća predviđene su izjave.
U delegaciji će biti Dinkić, te ministri industrije, energetike i rudarstva RS i finasija RS Slobodan Puhalac i Aleksandar Džombić, direktor i predsjednik Privredne komore RS Dragica Ristić i Borko Đurić.
Za 15.00 časova u velikoj konferencijskoj sali Administrativnog centra Vlade RS planiran je okrugli sto na temu "Mjere za ublažavanje negativnih efekata svjetske ekonomske krize na RS", te razgovor sa predstavnicima Privredne komore RS o aktuelnim problemima privrednika RS.
U radu skupa učestvovaće Dinkić i ministri RS, te predstavnici Privredne komore RS, navodi se u saopštenju.
Predstavnici vlada Srbije i RS potpisali su 15. juna u Beogradu Sporazum o saradnji u oblasti privrede, koji se odnosi na izvoz i kupovinu automobila "fijat punto", traktora "IMT", namještaja i korišćenje turističkih aranžmana pod subvencionisanim uslovima.
Dokument su u Palati Srbije potpisali potpredsjednici vlada Mlađan Dinkić i Jasna Brkić, u prisustvu premijera Srbije i RS Mirka Cvetkovića i Milorada Dodika, kao i potpredsjednika "Fijat grupe" Alfreda Altavile
- Izvor
- RTRS
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Novi kanal će pomoći u rešavanju incidenata u strateškom plovnom putu, usred protivrečnih uputstava za brodovlasnike....
Zemlja je očuvala svoju ekonomsku nezavisnost uprkos nepovoljnim spoljnim uslovima, izjavio je ministar finansija Anton Siluanov na PMEF-u....
Odluka je zasnovana na činjenici da tužba Centralne banke Rusije protiv Juroklir banke nije priznata po pravu EU i Juroklir „ne priznaje nadležnost suda“...
Abu Dabi ima „suvereno” pravo da donosi takve odluke, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov....
Taj potez UAE predstavlja značajan udarac za globalnu organizaciju velikih proizvođača nafte....
Kijev je od januara obustavio isporuke ruske sirove nafte, što je izazvalo spor sa članicama EU, Mađarskom i Slovačkom...
Ostale novosti iz rubrike »







.jpg)








