Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Sokolovi spremni za podvig
23.07.2009. god.
Fudbaleri Slavije napravili su podvig u prvom meču drugog pretkola Evropske lige, odigravši neriješeno 0:0 s Alborgom u Danskoj, ali na putu do naredne runde očekuje ih još 90 ili 120 teških minuta.
Šef Stručnog štaba aktuelnog vicešampiona i osvajača bh. kupa, Zoran Erbez, i njegovi izabranici zaslužuju sve čestitke, jer se nisu uplašili renomiranog protivnika. Mladi strateg Slavije svjestan je šta ga očekuje večeras na Olimpijskom stadionu u Sarajevu.
- Remijem u Alborgu napravili smo tek prvi korak, a pred nama je težak put do plasmana u naredno kolo. Igrači su u prvoj utakmici ispoštovali sve moje zamisli i pomrsili račune favorizovanim Dancima. Imali smo dovoljno vremena da skujemo novu taktiku za revanš i mislim da će se radovati ona ekipa koja bude pravila manje grešaka, kako u odbrani, tako i u napadu. Ko prvi postigne pogodak, biće bliži ostvarenju cilja. Ono što je dobro jeste da u našem timu nema prevelike euforije i što čvrsto stojimo na zemlji - rekao je Erbez.
Za razliku od prvog susreta, kada je Erbez putem dostupnih video-zapisa analizirao igru Alborga, ovaj put mu je mnogo jasnija slika o rivalu.
- Mislim da nismo bili svjesni koliko je naš protivnik kvalitetan i opasan. Ali, sad imamo konkretne informacije o njihovoj igri. Najopasniji su u napadu, gdje imaju dva visoka centarfora, ali i odličan vezni red s Jepe Kurtom na čelu, koji nam je zadavao dosta problema i na njihovom terenu. Zato u ovu utakmicu ulazimo s još većim respektom prema protivniku, ali bez ikakvog straha. Moramo odigrati na istom nivou kao što je to bilo prije sedam dana i disciplinovanom igrom čekati svoju priliku - smatra kormilar Slavije.
Erbez nije želio da otkriva sastav koji će početi meč s Alborgom. Ovog puta na raspolaganju će imati još dvojicu fudbalera.
- U ovom trenutku svejedno je ko će početi utakmicu. Da li će to biti sastav koji je igrao u Danskoj ili ne, odlučiću pred sam početak utakmice. Ovaj put ćemo biti jači za Sretka Vuksanovića, koji se oporavio od povrede, i Vukašina Benovića, koji je pauzirao zbog kartona. Dakle, svi igrači su u kombinaciji i ko god dobije priliku moraće ostaviti srce na terenu - jasan je Erbez.
U Slaviji ostaje samo žal što se utakmica ne igra na njihovom stadionu, koji bi bio ispunjen do posljednjeg mjesta.
- Nakon odličnog izdanja u prvoj utakmici, sad mi je još više žao što ne igramo na svom stadionu u Istočnom Sarajevu, koji bi bio ispunjen do posljednjeg mjesta. Ali, šta je, tu je. Pozivam navijače da dođu na Koševo, jer nam njihova podrška znači mnogo - kaže trener Slavije, Zoran Ebez.
Šef Stručnog štaba aktuelnog vicešampiona i osvajača bh. kupa, Zoran Erbez, i njegovi izabranici zaslužuju sve čestitke, jer se nisu uplašili renomiranog protivnika. Mladi strateg Slavije svjestan je šta ga očekuje večeras na Olimpijskom stadionu u Sarajevu.
- Remijem u Alborgu napravili smo tek prvi korak, a pred nama je težak put do plasmana u naredno kolo. Igrači su u prvoj utakmici ispoštovali sve moje zamisli i pomrsili račune favorizovanim Dancima. Imali smo dovoljno vremena da skujemo novu taktiku za revanš i mislim da će se radovati ona ekipa koja bude pravila manje grešaka, kako u odbrani, tako i u napadu. Ko prvi postigne pogodak, biće bliži ostvarenju cilja. Ono što je dobro jeste da u našem timu nema prevelike euforije i što čvrsto stojimo na zemlji - rekao je Erbez.
Za razliku od prvog susreta, kada je Erbez putem dostupnih video-zapisa analizirao igru Alborga, ovaj put mu je mnogo jasnija slika o rivalu.
- Mislim da nismo bili svjesni koliko je naš protivnik kvalitetan i opasan. Ali, sad imamo konkretne informacije o njihovoj igri. Najopasniji su u napadu, gdje imaju dva visoka centarfora, ali i odličan vezni red s Jepe Kurtom na čelu, koji nam je zadavao dosta problema i na njihovom terenu. Zato u ovu utakmicu ulazimo s još većim respektom prema protivniku, ali bez ikakvog straha. Moramo odigrati na istom nivou kao što je to bilo prije sedam dana i disciplinovanom igrom čekati svoju priliku - smatra kormilar Slavije.
Erbez nije želio da otkriva sastav koji će početi meč s Alborgom. Ovog puta na raspolaganju će imati još dvojicu fudbalera.
- U ovom trenutku svejedno je ko će početi utakmicu. Da li će to biti sastav koji je igrao u Danskoj ili ne, odlučiću pred sam početak utakmice. Ovaj put ćemo biti jači za Sretka Vuksanovića, koji se oporavio od povrede, i Vukašina Benovića, koji je pauzirao zbog kartona. Dakle, svi igrači su u kombinaciji i ko god dobije priliku moraće ostaviti srce na terenu - jasan je Erbez.
U Slaviji ostaje samo žal što se utakmica ne igra na njihovom stadionu, koji bi bio ispunjen do posljednjeg mjesta.
- Nakon odličnog izdanja u prvoj utakmici, sad mi je još više žao što ne igramo na svom stadionu u Istočnom Sarajevu, koji bi bio ispunjen do posljednjeg mjesta. Ali, šta je, tu je. Pozivam navijače da dođu na Koševo, jer nam njihova podrška znači mnogo - kaže trener Slavije, Zoran Ebez.
- Izvor
- Fokus
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Novi kanal će pomoći u rešavanju incidenata u strateškom plovnom putu, usred protivrečnih uputstava za brodovlasnike....
Zemlja je očuvala svoju ekonomsku nezavisnost uprkos nepovoljnim spoljnim uslovima, izjavio je ministar finansija Anton Siluanov na PMEF-u....
Odluka je zasnovana na činjenici da tužba Centralne banke Rusije protiv Juroklir banke nije priznata po pravu EU i Juroklir „ne priznaje nadležnost suda“...
Abu Dabi ima „suvereno” pravo da donosi takve odluke, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov....
Taj potez UAE predstavlja značajan udarac za globalnu organizaciju velikih proizvođača nafte....
Kijev je od januara obustavio isporuke ruske sirove nafte, što je izazvalo spor sa članicama EU, Mađarskom i Slovačkom...
Ostale novosti iz rubrike »







.jpg)








